Oltenii lui Adrian Mititelu, scor incredibil în Liga 3. Victorie după un meci cu 14 goluri pentru FCU Craiova 2

Oltenii lui Adrian Mititelu, scor incredibil în Liga 3. Ce s-a întâmplat la FCU Craiova 2 – CSM Jiul Petroşani

Adrian Mititelu, în timpul unui meci / Hepta

Oltenii lui Adrian Mititelu au înregistrat un scor incredibil în Liga 3. FCU Craiova 2 a jucat împotriva celor de la CSM Jiul Petroşani, în etapa a 8-a a play-out-ului, şi au obţinut victoria într-un mod total neaşteptat.

Pe penultimul loc în play-out şi fără şanse de a mai evita retrogradarea din seria 7, alb-albaştrii au obţinut al doilea succes din această fază a competiţiei. Scorul a fost unul „fluviu”.

Oltenii lui Adrian Mititelu, scor incredibil în Liga 3

FCU Craiova 2 a fost condusă la pauză cu scorul de 1-3, dar a revenit incredibil în repriza secundă. A înscris de nu mai puţin de şapte ori în poarta adversă. Şi oaspeţii au mai marcat trei goluri.

Cele mai citite

Meciul FCU Craiova 2 – CSM Jiul Petroşani s-a încheiat 8-6. Rezultatul este unul incredibil, în condiţiile în care alb-albaştrii marcaseră 14 goluri, în total, în precedentele 7 partide din play-out.

Echipa a doua a lui Mititelu are 19 puncte, cu şapte mai puţin decât Jiul Petroşani. Nu o mai poate depăşi şi va retrograda la finalul sezonului. Şi gruparea din Liga 1 trece prin momente teribile. Are nevoie de o victorie în ultima etapă a play-out-ului pentru a evita retrogradarea.

FCU Craiova 1948 are meci cu Hermannstadt duminică, de la ora 21:30. Victoria este obligatorie pentru gruparea din Bănie.