Olanda – Anglia 1-1! Kane a dat lovitura din penalty. Xavi Simons, gol superb! Spania îşi aşteaptă adversara din finala EURO 2024

Min. 7: Olanda – Anglia 1-0! Xavi Simons a înscris un gol uluitor! A șutat din exteriorul careului, iar balonul s-a dus, ca un „trasor”, în plasa porții!

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

Olanda: Verbruggen – Ake, Van Dijk, De Vrij, Dumfries – Schouten, Reijnders – Simons, Gakpo, Malen – Depay
Rezerve: Bijlow, Van de Ven, Flekken, Blind, Veerman, Zirkzee, Frimpong, Gravenberch, Brobbey, Bergwijn, Wijnaldum, Weghorst, Maatsen, Geertruida, De Ligt

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Rice, Mainoo – Bellingham, Saka, Foden – Kane
Rezerve: Shaw, Alexander-Arnold, Ramsdale, Konsa, Dunk, Gallagher, Toney, Gordon, Watkins, Bowen, Eze, Gomez, Henderson, Palmer, Wharton

Olanda revine într-o semifinală de Campionat European pentru prima oară după 20 de ani. Echipa lui Ronald Koeman a trecut de Turcia în sferturi, atunci când s-a impus cu 2-1. În optimi, „Portocala Mecanică” a învins România, scor 3-0.

În ceea ce priveşte Anglia, echipa lui Gareth Southgate caută să joace a doua finală continentală la rând. La EURO 2020, turneu disputat în vara anului 2021, englezii au pierdut la loviturile de deparatajare în faţa Italiei, chiar pe Wembley. În sferturi, Anglia a trecut la loviturile de departajare de Elveţia, în timp ce în optimile cu Slovacia a avut nevoie de 120 de minute pentru a se impune, dar şi de o execuţie fabuloasă a lui Jude Bellingham pe finalul timpului regulamentar.

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

37 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

38 de minute ago

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”