”Nu ai cum să antrenezi așa ceva”. Reacția categorică a lui Dan Petrescu, după CFR – FCSB 2-2

• SuperLiga: UTA – Hermannstadt, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – U Cluj, luni, 21:00, DGS 1

Ardelenii au condus cu 2-0 prin golurile reușite de Louis Munteanu, însă campioana en-titre a reușit să egaleze prin Alex Băluță și Joyskim Dawa.

Dan Petrescu: ”Două greșeli personale, nu ai cum să antreneze așa ceva”

La finalul celor 90 de minute, Dan Petrescu s-a declarat nemulțumit de rezultatul final, însă nu și de jocul prestat de elevii săi.

Antrenorul celor de la CFR Cluj a mai spus că cele două goluri ale FCSB-ului au fost marcate pe greșelile elevilor săi: Simao și Mihai Popa.

”Primele 60 de minute au fost aproape perfecte, FCSB nu a avut niciun șut. Apoi au venit două greșeli personale, nu ai cum să antreneze așa ceva. Simao a făcut un meci extraordinar, a dat două pase de gol și după care a făcut un asist pentru Băluță.

2-0 am spus-o și o să mă repet, e cel mai periculos scor. Pe bancă nu eram așa fericit la 2-0, pentru că dacă iei un gol moralul o să cadă. Moralul a căzut și a venit și golul doi. Nu mai țin minute ocaziile celor de la FCSB. Michael a ratat o ocazie, dar și Deac putea să dea gol.

Suntem foarte supărați că am pierdut două puncte. Este bine că echipa joacă. Nu ai voie să nu câștigi acest meci. Eu zic că au fost două greșeli persoanele, la al doilea gol, Popa putea să salveze.

Sunt două greșeli personale, v-am zis. FCSB e o echipă bună, au făcut 4 schimbări, au jucători de valoare.

Am spus ieri, obiectivul numărul unu este play-off-ul. Sunt mulțumit de lot, este unul competitivi și acum trebuie să scoatem rezultatele. Ăsta este primul obiectiv și apoi vedem ce va fi.

Îmi pare rău că execuțiile lui (n.r. Louis Munteanu) nu au decis meciul în favoarea noastră. Sunt sigur că va marca multe goluri, trebuie să rămână cu picioarele pe pământ și va avea o carieră importantă”, a spus Dan Petrescu.

VIDEO cu rezumatul partidei

Etichete: liga 1 , cfr cluj , dan petrescu , superliga , fcsb

Răsturnare spectaculoasă de situație: Adi Petre nu se mai lasă de fotbal! Ce club cunoscut l-a ofertat

Champions League: Manchester City - Inter, miercuri, 22:00, DGS 1 Champions League: PSG - Girona,… Read More

S-a accidentat în minutul 16 la Coventry – Tottenham și a trebuit schimbat

Scandal în SuperLigă: și-a reziliat contractul și a plecat de la echipă! Antrenorul, acuzat de rasism

Manchester City – Inter Milano 0-0 / PSG – Girona 0-0 / Brugge – Dortmund 0-0, ACUM, DGS 1, 2, 3. Programul

Ironia lui Mihai Stoica, după ce a văzut ce a făcut fosta adversară a FCSB-ului în Champions League

Situația incredibilă în care a ajuns Ianis Hagi. Românul, exclus și din echipa a doua a lui Rangers

Ianis Hagi a fost trecut pe linie moartă la Rangers. Antrenorul Phillip Clement l-a trimis… Read More