Categories: Alte Sporturi

Nu a mai rezistat presiunii! Ce a făcut Dorinel Munteanu în timpul executării loviturilor de departajare

• La Liga: Las Palmas – Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria – Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Partida dintre cele două formații a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații RCS-RDS au mai putut urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.

Dorinel Munteanu a plecat la cabine în timpul executării loviturilor de departajare

Dorinel Munteanu (55 de ani) nu a mai putut face față emoțiilor. Antrenorul gălățenilor a preferat să nu se uite la seria de penalty-uri din finala Cupei României. Ulterior, ”Munti” a revenit pe banca de rezerve, dar nu a reușit să le poarte noroc elevilor săi.

După încheierea seriei de executare a penalty-urilor, Corvinul a reușit să câștige Cupa României, iar Dorinel Munteanu a rămas pe banca tehnică, minute bune în șir.

Jucătorii celor de la Oțelul Galați au ratat de trei ori de la punctul cu var, iar hunedorenii au profitat de aceste ratări.

Care sunt jucătorii de la Oțelul Galați care au ratat de la punctul cu var:

• Găitan
  • Lameira
  • Ghiocel

Corvinul Hunedoara – Oțelul Galați 2-2 (3-2 d.l.d.p) Echipa lui Florin Maxim a câștigat Cupa României. Seria de la penalty-uri

• Herghelegiu înscrie la cel de-al cincilea penalty pentru Corvinul și aduce Cupa!
  • Miguel Silva marchează al cincilea penalty pentru Oțelul!
  • Pârvulescu ratează al patrulea penalty pentru Corvinul!
  • Ghiocel ratează al patrulea penalty pentru Oțelul!
  • Antonio Bradu înscrie al treilea penalty pentru Corvinul!
  • Lameira ratează al treilea penalty al Oțelului!
  • Antoniu Manolache înscrie al doilea penalty pentru Corvinul!
  • Gaitan ratează al doilea penalty pentru Oțelul!
  • Marius Coman ratează primul penalty pentru Corvinul!
  • Juri Cisotti marchează de la punctul cu var!

Etichete: dorinel munteanu , finala cupei romaniei , presiune , corvinul otelul

admin

Ce mesaj a avut FRF pentru naționala României, după înfrângerea în fața Olandei și eliminarea de la EURO 2024

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

18 minute ago

Radu Drăgușin a numit echipa care ”poate câștiga cu ușurință Europeanul”, după ce România a părăsit competiția

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Fundașul… Read More

Dilema lui Ronald Koeman, după ce a eliminat-o pe România de la EURO 2024: ”E dificil de explicat”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Golurile… Read More

Nota 4! Spaniolii l-au pus la zid pe arbitrul de la România – Olanda: ”A inventat!” / ”Slab!”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

Ilie Dumitrescu știe cine e selecționerul ideal pentru România

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Ilie… Read More

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More