Nota primită de Nicolae Stanciu, după meciul în care echipa sa a primit 4 goluri în 25 de minute

• SuperLiga: Farul – Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr – Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Astfel, echipa condusă de Cosmin Contra a rămas pe locul al nouălea în clasament, cu 38 de puncte. De cealaltă parte, Al-Ahli este pe 3, cu 55 de puncte, însă la 25 de puncte distanță de liderul Al-Hilal, care are și un meci în minus.

Nicolae Stanciu a fost cel mai bun de la Damac

Nicolae Stanciu și colegii săi de la Damac aproape că nu au putut respira în prima repriză a meciului cu cei de la Al-Ahli.

În minutul 25 era 4-0 pentru Al-Ahli: Al Johani, Al-Buraikan, Mahrez și Firmino au punctat pentru gazde în minutele 7, 10, 19 și 25.

• Antolic a redus din diferență pentru echipa antrenată de Cosmin Contra, în minutul 62.

Chiar dacă echipa sa a pierdut categoric, Nicolae Stanciu a primit una dintre cele mai mari note ale partidei.

SofaScore l-a notat pe fotbalistul român cu 7, cea mai mare din echipa sa. Tot cu șapte a fost notat și colegul Abdullah Al-Qahtani, în timp ce Bader Munshi a fost cel mai slab de pe teren și a primit 5.1

De cealaltă parte, Roberto Firmino a fost desemnat omul meciului și a primit nota 8.7, în timp ce Allan Saint Maximin a primit 8.

Meciul dintre Damac și Al-Okhdood / Foto: Twitter @damac_club
  • 6 goluri și 7 pase decisive a reușit Nicoale Stanciu în acest sezon pentru Damac.
  • 5 milioane de euro este cota de piață a românului, potrivit transfermarkt.com.

Nicolae Stanciu, fotbalist de bază la națională în viziunea lui Adi Mutu

”Tricolorii” pregătiți de selecționerul Edi Iordănescu (45 de ani) le vor întâlni la turneul final din Germania, pe rând, pe Ucraina (17 iunie, ora 16:00), Belgia (22 iunie, ora 22:00) și Slovacia (26 iunie, ora 19:00).

Adrian Mutu a susținut că naționala României se bazează, în principal, pe căpitanul Nicolae Stanciu (30 de ani), pe stoperii Radu Drăgușin (22 de ani) și Andrei Burcă (30 de ani) și pe portarii Horațiu Moldovan (26 de ani) și Florin Niță (36 de ani).

De asemenea, ”Briliantul” a mărturisit că îl apreciază foarte mult pe Marius Marin (25 de ani), în ciuda criticilor pe care mijlocașul român le-a primit în urma partidei României cu Columbia (pierdută de ”Tricolori” cu scorul de 2-3).

”Eu cred că Stanciu, fundaşii centrali (n.r. Burcă și Drăgușin), portarii Moldovan şi Niţă, pe care poţi să te bazezi. Chiar dacă vouă nu vă place Marius Marin, mie îmi place, un jucător important în economia jocului”, a spus Mutu, la Fanatik.

Etichete: arabia saudita , cosmin contra , al-ahli , nicolae stanciu , roberto firmino , damac

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More