Noah Lyles a câştigat proba de 100 de metri de la Jocurile Olimpice la photo finish, la 5 miimi de Kishane Thompson.

Lyles a trecut linia de sosire în 9,784 secunde şi a câştigat medalia de aur, Kishane Thompson din Jamaica fiind la cinci miimi de secundă în urmă, cu argintul obţinut în 9,789. Fred Kerley din SUA a cucerit bronzul în 9,81.

Jamaicanul Oblique Seville a ocupat locul al optulea cu timpul 9.91. Toţi participanţii la această finală au terminat cu timpul sub 10 secunde, ceea ce reprezintă o premieră.

„Nu am simţit că am câştigat această cursă, am dat 100%, dar am simţit că nu am atacat la momentul potrivit, am crezut că am făcut-o prea devreme. În plus, de pe culoarul meu, eram prea departe pentru a vedea exact ce a făcut Kishane Thompson.

A fost un moment nebunesc, chiar am crezut că a câştigat. Chiar m-am dus la Kishane şi i-am spus: „Amice, cred că asta e pentru tine”. Când mi-am văzut numele pe ecran, a fost incredibil. Sunt mândru că am făcut asta împotriva unor atleţi atât de rapizi, în cea mai mare cursă din lume, pe cea mai mare scenă din lume. Mă pregătesc de ani de zile.

CCA a anunțat arbitrul de la FCSB – Petrolul. “Piază rea” pentru “Găzari”

SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

Oțelul Galați – Dinamo 1-1, ACUM, la Digi Sport 1. Moldovenii au egalat rapid

20.09.2024, 21:20 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul,… Read More

”Se poate bate Dinamo la titlu?” Răspunsul sincer al lui Giani Kiriță

Niță a luat 4 goluri, Stanciu a făcut spectacol! Ce a ieșit la meciul contra lui Toney, Mahrez și Firmino

Răzvan Marin, titular în Serie A, contra fostei sale echipe. Ce notă a primit fotbalistul român

Bocciu, prima reacție după ce Peluza Nord a fost părăsită de ultrașii de la Original

"Bocciu", așa cum e cunoscut, a vorbit despre mutarea suporterilor din grupul Original, care au… Read More