„Nici măcar Dumnezeu..” Reacția presei din Ungaria, după 1-3 cu Elveția! Mesaj despre prestația lui Dominik Szoboszlai

Ceea ce este și mai surprinzător este că și de această dată e că fazelel sale fixe au fost imprecise, în decurs de câteva minute a executat atât un corner, cât și o lovitură liberă prea lungă, ceea ce nu este tipic pentru el”, a notat și publicația menționată anterior.

Dominik Szoboszlai a stabilit un record în Ungaria – Elveția!

Dominik Szoboszlai a stabilit un record în Ungaria – Elveția! Vedeta din naționala maghiară a intrat în istoria Campionatului European, la partida de sâmbătă.

În vârstă de 23 de ani, Szoboszlai a fost desemnat de către selecționerul Ungariei drept căpitanul echipei naționale, pentru partida cu Elveția.

Astfel, jucătorul legitimat la Liverpool a devenit cel mai tânăr căpitan de la un Campionat European, după startul meciului din etapa 1 a Grupei A.

Aceasta este o bornă fabuloasă atinsă de vedeta din naționala Ungariei. Pe lângă faptul că este căpitanul echipei naționale, acesta a fost și protagonistul unui transfer cu adevărat senzațional, fiind cumpărat de Liverpool, de la RB Leipzig, în schimbul sumei de 70 de milioane de euro.

În cariera sa, Szoboszlai a mai jucat la: MTK Budapesta, Fonix, RB Salzburg, FC Liefering și RB Leipzig. În momentul de față, starul lui Liverpool este cotat la suma de 75.000.000, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Simina PREDA

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

2 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

2 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

2 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

2 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More