Nemaivăzut în fotbal: au anunțat că și-au dat afară antrenorul la pauza meciului!

• Liga 2: Csikszereda – Metalul Buzău, marți, 18:00, DGS 1

• Liga 2: Chindia – Afumați, marți, 20:30, DGS 1

Oaspeții au deschis scorul chiar înainte de intrarea la cabine, în minutul 45+1, iar pe pagina oficială de Twitter a gazdelor s-a făcut un anunț total neașteptat, având în vedere că meciul nici măcar nu se încheiase.

Banfield a anunțat că l-a dat afară pe Gustavo Munua la pauza meciului Banfield – Instituto

“Consiliul de administrație îi mulțumește lui Gustavo Munua pentru munca depusă în rolul de antrenor al lui Banfield. După meciul cu Instituto, colaborarea sa cu echipa va înceta”, au transmis cei de la Banfield.

Anunțul făcut de Banfield legat de demiterea lui Gustavo Munua / Foto: Twitter @cab_oficial

Ulterior, cei de la Banfield au șters postarea și nu au mai revenit cu nicio informație legată de antrenor. Dar presa argentiniană a confirmat că, într-adevăr, tehnicianul de 46 de ani a fost dat afară.

Situația lui Banfield din clasament

Banfield traversează un sezon foarte slab, iar după meciul cu Instituto a rămas pe locul 25/28 în primul eșalon din Argentina, cu două victorii, cinci remize și șase înfrângeri.

În plus, fosta echipă a lui Munua a fost eliminată din Cupa Argentinei în optimi, scor 1-2, de către Talleres, echipă din al doilea eșalon.

Etichete: demitere , banfield , gustavo munua

Brest – Sturm Graz 2-1. Primul meci, prima victorie din istorie în Champions League

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

Atletico Madrid – RB Leipzig 2-1. Gol în minutul 90 și victorie pentru trupa lui Diego Simeone

Atalanta – Arsenal 0-0. Cele două echipe s-au anulat reciproc. Italienii au ratat un penalty

AS Monaco – Barcelona 2-1. Primul eșec al lui Hansi Flick pe banca catalanilor

Hansi Flick a recunoscut, după AS Monaco – Barcelona 2-1: ”Au fost foarte buni”. Ce le-a spus jucătorilor

Gică Craioveanu a intrat în direct după meciul Barcelonei și s-a legat tocmai de jucătorul cu cea mai mare notă