”Nebunie” în Turcia! Beșiktaș a umilit-o cu 5-0 pe Galatasaray în Supercupă

• SuperLiga: Universitatea CraiovaPetrolul, duminică, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj”U” Cluj, duminică, 22:00, DGS 1

Meciul dintre Galatasaray și Beșiktaș s-a disputat în fața a 74.753 de suporteri.

Beșiktaș, 5-0 cu Galatasaray în Supercupa Turciei

Beșiktaș a început meciul de la 1-0. Immobile a deschis scoru în minutul 1, din assist-ul lui Svensson. 1-0 a fost de altfel și scorul primei reprize dintre cele două formații..

În minutul 53, Svensson a punctat pentru 2-0, iar în minutul 81, Immobile a reușit dubla din lovitură de la 11 metri.

Cei de la Galatasaray au rămas în inferioritate numerică în minutul 87, când Nelsson a văzut cartonașul roșu.

Cei de la Beșiktaș au mai punctat de două ori în prelungirile meciului de pe Ataturk. Rafa Silva a marcat pentru 4-0 în minutul 90+1, în timp ce Hekimoglu a închis tabela de marcaj în minutul 90+2.

Astfel, în urma acestui rezultat, Beșiktaș a pus mâna pe primul trofeu al sezonului din Turcia.

Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan aparțin în continuare de Galatasaray

La Galatasaray sunt legitimați în continuare românii Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan.

Cei doi nu a fost însă incluși în lotul echipei pentru acest sezon: lui Alexandru Cicâldău i se caută un nou angajament, în timp ce Olimpiu Moruțan se recuperează după accidentarea suferită în primvară, când era legitimat la Ankaragucu.

Etichete: turcia , galatasaray , besiktas , supercupa turciei , galatasaray – besiktas

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”