Natalia Semeniciuc a câştigat medalia de aur la Campionatele Europene de box pentru juniori!

Natalia Semeniciuc s-a impus la puncte în faţa rusoaicei Ksenia Andreeva, în finală, potrivit paginii de Facebook a Federaţiei Române de Box, și a câştigat medalia de aur la Campionatele Europene de box pentru juniori

România, pe locul 5 la Campionatele Europene de box

Mirela Elisa Cojocaru a obţinut medalia de bronz, după ce a fost învinsă de rusoaica Bella Zueva în finala cat. 57 kg.

Cinci medalii de bronz au fost câştigate de Maria Ioana Bodeştean (cat. 80 kg), Nicoleta Livia Joiţa (cat. +80 kg), Darius Sorin Stegari (cat. 63 kg), Andrei Robert Iofciu (cat. 74 kg) şi Denis Cristian Cucu (cat. +80 kg).

România s-a clasat pe locul 5 în clasamentul pe naţiuni, depăşită doar de Rusia, Armenia, Irlanda şi Anglia.

Sursa: Agerpres

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Lewis Hamilton, în lacrimi după ce a câștigat Marele Premiu al Marii Britanii: ”Nu mă pot opri!”

Media: Liga Digisport, luni, 19:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1… Read More

11 minute ago

George Puşcaş a ajuns pe lista unei echipe care a jucat în Serie A în sezonul trecut

Anghel Iordănescu a spus care a fost cea mai mare victorie a României de la EURO 2024: ”Nu am văzut în viața mea”