Miriam Bulgaru – K. V. Deichmann, ACUM, DGS 2. Finala Țiriac Foundation Trophy

• Premier League: Tottenham – Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Finala Țiriac Foundation Trophy se  dispută între Kathinka von Deichmann (30 de ani, 199 WTA) și Miriam Bulgaru (25 de ani, 202 WTA).

Miriam Bulgaru – K. V. Deichmann, ACUM pe Digi Sport 2

UPDATE 13:50 – Miriam Bulgaru K. V. Deichmann 6-3. Românca și-a adjudecat primul set.

UPDATE 13:05 – Miriam Bulgaru K. V. Deichmann 0-0. Începe meciul

Cele două jucătoare de tenis au câte 4 victorii în ultimele 5 partide, pe toate suprafețele de joc, și nu s-au mai întâlnit niciodată într-un meci direct.

Miriam Bulgaru și-a asigurat prezența în marea finală a turneului Țiriac Foundation Trophy după ce a învins-o pe georgianca Ekaterine Gorgodze (32 de ani, 426 WTA) în 3 seturi, 3-6, 6-3, 6-2.

Meciul a fost întrerupt după jumătate de oră din cauza condițiilor meteo nefavorabile, însă a fost reluat la aproape o oră distanță.

Cea mai bună clasare a lui Deichmann în clasamentul WTA a fost 153, în luna octombrie 2018. În acest an, statistica victorii înfrângeri este

Bulgaru, al cărei loc cel mai bun în clasamentul WTA a fost 183, se află și ea într-un sezon pozitiv. În 2024, statistica victorii înfrângeri este 19 – 25, dar în acest sezon a câștigat 105.000 de euro din totalul câștigurilor sale care se ridică undeva la 272.000 de euro.

Miriam Bulgaru – Ekaterine Gorgodze, 3-6, 6-3, 6-2

Ekaterine Gorgodze  s-a impus în primul set cu 6-3. Miriam Bulgaru a revenit în joc și a reușit să câștige celelalte două seturi fără probleme și s-a calificat în finală.

Etichete: miriam bulgaru , ekaterine gorgodze , finala tiriac foundation trophy , kathinka von deichmann

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

27 de minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League