Mihai Stoica l-a contrazis pe Gigi Becali: „Alibiuri nu caut”. Cum a analizat faza controversată din Unirea Slobozia – FCSB

Mihai Stoica l-a contrazis pe Gigi Becali. Preşedintele Consiliului de Administraţie al celor de la FCSB a vorbit despre faza controversată din meciul cu Unirea Slobozia, încheiat la egalitate, scor 2-2.

În debutul reprizei secunde, arbitrul Vlad Baban a dictat lovitură de la 11 metri pentru campioana en-titre, după ce Darius Olaru a fost faultat fără minge de Marius Antoche.

În ciuda analizei VAR, penalty-ul a rămas, iar Darius Olaru a dus scorul la 2-1. Gigi Becali i-a contestat pe cei care au spus că nu ar fi trebuit să se acorde penalty faultul lui Antoche, spunând despre ei că „au mintea întunecată”. Cu toate acestea, Mihai Stoica a avut alt discurs şi a recunoscut că faultul a fost în afara careului.

„Alibiuri nu caut și n-are niciun sens să vorbim de teren. Penalty? Faultul a fost în afară. Într-adevăr, e la limită, dar a fost în afară. Au fost multe erori, dar erori de ambele părți comise de un arbitru care cred că poate să crească. E la început.

Așa se întâmplă când tratezi cu superficialitate o anumită porțiune a jocului. Dacă făceam 3-1, nu mai aveam nicio emoție. Vine o centrare din tușă, dă Dorobanțu șutul vieții, din 7 minute s-a jucat un minut jumate și asta a fost. Vinovați suntem noi.

Manchester City riscă să fie exclusă din PATRU competiții

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

37 de minute ago

Revenire ”de 100.000.000€” la Real Madrid

38 de minute ago

FC Bihor – Steaua București 0-1, ACUM, Digi Sport 1. Nicio înfrângere pentru “roș-albaștri” în acest sezon