Mesajul lui Grameni după primul meci la Rapid: “Șumudică este diferit de Hagi”

• Champions League: Juventus – PSV, marți, 19:45, DGS 1

• Champions League: Milan – Liverpool, marți, 22:00, DGS 1

Golurile partidei au fost marcate de Pereira (min. 30) și Nistor, din penalty, în minutul 60.

Grameni: “Colegii și antrenorul m-au primit foarte bine. Trebuie să obținem cât mai multe puncte”

Rapid a înregistrat o nouă înfrângere în campionat, iar formația antrenată de Marius Șumudică (53 de ani) este pe locul al 11-lea în clasament, cu 9 puncte obținute.

Constantin Grameni (21 de ani) a început ca titular primul meci în tricoul Rapidului și a fost schimbat la pauză cu Emmers. Chiar dacă a avut doar 3-4 antrenamente la noua sa echipă mijlocașul crede că putea face mai mult în partida cu “U”.

“Un meci foarte greu. Pregătisem bine partida, dar din păcate nu am reușit să marcăm în prima repriză.

Astăzi nu ne-a ieșit, am încercat să revenim. Atmosfera de aici e minunată.

Colegii și mister (n.r. Marius Șumudică) m-au primit foarte bine. Am făcut 3 sau 4 antrenamente, dar asta nu e o scuză, mai am multe de îmbunătățit. Ovidiu Popescu m-a lovit, dar glezna este ok.

Noi nu suntem mulțumiți, trebuie să privim doar în față, să fim mult mai agresivi, avem puține puncte.

L-am sunat pe domnul Hagi, i-am mulțumit pentru tot, cu domnul Șumudică sunt foarte fericit, este diferit (n.r. față de Gigă Hagi), dar mă simt bine cu dânsul. Suntem Rapid și trebuie să urcăm cât mai sus.”, a declarat Grameni la flash-interviu.

VIDEO rezumat Rapid – Universitatea Cluj 0-2

Clasament SuperLiga, după etapa a 9-a

Clasament SuperLiga / Foto: Captură Digi Sport

Etichete: constantin grameni , grameni rapid

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Căpitanul-surpriză al Rapidului, după încă un meci fără succes în Giulești: ”Spun asta mereu când facem egal sau când pierdem”

Surprinzător! Ce se întâmplă cu Mazilu, după ce a fost trimis la echipa U21 a lui Brighton! Românul a costat 3.000.000 €

Anunțul lui Marius Șumudică, după Rapid – Oțelul 0-0: ”Sunt ferm convins”

Englezii au dat verdictul despre Radu Drăgușin, după gafa comisă în Tottenham – Qarabag

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”