Categories: Alte Sporturi

Memphis Depay a surprins pe toată lumea, cu trei zile înaintea meciului cu România

• Media: Fotbal Club, duminică, 17:30, DGS 1

• Fotbal: FCSB, drumul spre titlu, duminică, 19:00, DGS 1

Sunt antrenamente zilnice pentru fiecare tabăra, iar un aspect non-fotbalistic a atras atenția la ședința de pregătire a Olandei de sâmbătă.

Memphis Depay, schimbare de look

Văzut mereu cu părul scurt sau cu el prins în codițe, cum a fost cazul la acest EURO, Memphis Depay a apărut complet diferit la antrenamentul Olandei, după cum se poate vedea în galeria foto de mai jos.

Memphis Depay și-a schimbat coafura, dar a păstra bentița despre care spunea recent: ”Arată grozav pe mine și mă ajută să nu-mi curgă transpirația pe față. Și prietenei mele îi place. Uimitor, nu?”.

Memphis Depay a fost titular în toate cele trei meciuri la Olandei din faza grupelor și a marcat o dată, în eșecul 2-3 cu Austria din ultima etapă.

Olanda, locul trei în Grupa D de la EURO

Olanda a încheiat faza grupelor EURO 2024 cu patru puncte, cât a avut și România, dar a ocupat locul patru în Grupa D, din care s-au mai calificat Austria și Franța.

În grupe, Olanda a debutat cu o victorie 2-1 cu Polonia. Au urmat o remiză cu Franța, 0-0, și eșecul cu Austria.

Etichete: romania – olanda , memphis depay

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

51 de minute ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

o oră ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

o oră ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

o oră ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

o oră ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More