Meci ”nebun” cu șase goluri la Miercurea Ciuc. Formația lui Robert Ilyes rămâne lider în Liga 2

• Liga 2: Csikszereda – Metalul Buzău, marți, 18:00, DGS 1

• Liga 2: Chindia – Afumați, marți, 20:30, DGS 1

În urma acestui rezultat, formația antrenată de Robert Ilyes și-a consolidat poziția de lider în eșalonul secund, cu 15 puncte acumulate, la patru ”lungimi” distanță de CSM Slatina.

Csikszereda – Metalul Buzău 4-2. Meci ”nebun” cu șase goluri la Miercurea Ciuc

De cealaltă parte, formația din Buzău rămâne pe locul 17, cu doar trei puncte acumulate în primele cinci runde, la egalitate cu CSM Focașni și Câmpulung, care au un golaveraj mai slab.

Adrian Sabin Moldovan a deschis scorul după doar trei minute de la startul partidei, dar oaspeții s-au aflat în avantaj 30 de minute. Benjamin Babati a restabilit egalitatea și cele două echipe au intrat la egalitate la cabine.

Tot Babati a fost cel care și-a dus formația în avantaj, în minutul 65, când a transformat o lovitură de la 11 metri.. La doar patru minute distanță, același Babati i-a pasat decisiv lui Jebari, care a marcat un gol superb din marginea careului.

Alberto Nicolaie Olaru a redus din diferență, minutul 75, și și-a făcut echipa să spere că ar putea obține cel puțin un punct la Miercurea Ciuc. Jebari a reușit ”dubla”, în minutul 89, și a stabilit scorul final al partidei.

Clasament Liga 2, după Csikszereda – Metalul Buzău 4-2

Clasament Liga 2 / Foto: digisport.ro

VIDEO Rezumatul meciului Csikszereda – Metalul Buzău 4-2

Etichete: csikszereda , robert ilyes , metalul buzău

Apariție spectaculoasă în Champions League! E văzut extrem de rar la meciuri de fotbal

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

2 minute ago

Monaco – Barcelona 2-1, Atalanta – Arsenal 0-0, Atletico – Leipzig 1-1, Brest – Sturm Graz 2-1, ACUM, DGS 1, 2, 3&4

Denis Drăguș, huiduit de fanii lui Trabzonspor! Cum a reacționat atacantul român

Xavi vrea să revină la Barcelona

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Anthony Martial a semnat

”Am crezut ca arbitrul e Bernardo Silva”. Ce l-a bulversat pe fotbalistul lui Manchester City în meciul cu Inter