Mario Camora şi Kresic, încântaţi după calificarea CFR-ului în play-off-ul Conference League: „E foarte important pentru club!”

Wolff a mai intervenit odată excelent la şutul lui Korenica, din minutul 57. Oaspeţii au fost periculoşi pe final, când Răzvan Sava a scos şutul lui Yehoshuha, din minutul 89, însă CFR s-a impus cu 1-0 şi s-a calificat în play-off, după 2-0 scor cumulat în cele două manşe disputate cu israelienii de la Maccabi Petach Tikva.

În play-off-ul Conference League, CFR Cluj va juca împotriva învingătoarei din meciul Pafos (Cipru) – CSKA 1848 Sofia (Bulgaria).

CFR Cluj: R. Sava – Mogoş, Boben, Kresic, Camora – Muhar (Fică 90+4), K. Keita, Tachtsidis (Artean 85) – Deac (Nkololo 85), Bîrligea (L. Munteanu 79), Korenica. ANTRENOR: Dan Petrescu

MACCABI PETACH TIKVA: Wolff – Dezent (Azugi 74), I. Cohen, Galabov, Hendy (Vered 59), Y. Cohen – Yehoshuha, T. Glezer, Hazan – Roizman (Lugassy 59), Altoury. ANTRENOR: Dan Romann.

Cartonaşe galbene: Tachtsidis 34, Bîrligea 76 / Yehoshuha 37

Arbitri: Tamas Bognar – Balazs Buzas, Peter Kobo – Bence Csonka

Arbitri VAR: Gergo Bogar – Eszter Urban (toţi din Ungaria)

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

12 minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

13 minute ago

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League