Lyon – PSG 1-2. Parizienii au câștigat Cupa Franței! Ultimul trofeu pentru Mbappe la club

• Media: Fotbal Club, duminică, 19:00, DGS 1

• Baraj Superliga: Univ. Craiova – U Cluj, duminică, 20:00, DGS 1

Parizienii și-au făcut viața ușoară încă din prima repriză, întrucât au intrat cu avantaj de două goluri la cabine.

Lyon – PSG 1-2. Ultimul trofeu pentru Mbappe la gruparea din capitala Franței

Kylian Mbappe a fost titularizat de Luis Enrique în ultimul meci al său la club, dar francezul nu a ieșit să fie protagonist la vreunul din golurile semnate de parizieni.

În schimb, au ieșit la rampă Ousmane Dembele și Fabian Ruiz, care au punctat în minutele 22 și 34.

Lyon a ieșit mai bine de la cabine și a redus din avantaj prin Jake O’Brien în minutul 55, însă nu a mai avut forța necesară pentru a egala.

În cele din urmă, s-a consemnat o victorie a parizienilor, care au reușit eventul, după ce au câștigat în prealabil și Ligue 1.

PSG a reușit să-și treacă în palmares a 15-a Cupă a Franței din istoria clubului.

Etichete: psg , cupa frantei , psg lyon , kylian mbappe

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More