Categories: Alte Sporturi

Lovitura primită de Universitatea Craiova la meciul cu Petrolul

• SuperLiga: SloboziaUTA, luni, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: RapidSepsi, luni, 22:00, DGS 1

Pentru Universitatea Craiova a fost primul meci jucat, după eliminarea din Conference League în fața celor de la Maribor.

Lovitura primită de Universitatea Craiova! Andrei Ivan a ieșit accidentat de pe teren la meciul cu Petrolul

Prima parte a meciului dintre Universitatea Craiova și Petrolul s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

Oltenii au primit o adevărată lovitură în prima parte a jocului de pe ”Ion Oblemenco”.

Andrei Ivan a acuzat o accidentare în minutul 36 și nu a mai putut continua partida. Costel Gâlcă a decis să-l înlocuiască pe atacant în minutul 37, cu Elvir Koljic.

Andrei Ivan a acuzat probleme medicale și la partida din etapa a 2-a cu UTA Arad, când nu a putut efectua încălzirea de la pauză alături de colegii săi.

În acest sezon, Andrei Ivan a jucat patru meciuri la Universitatea Craiova, însă nu a reușit niciun gol.

Echipele meciului Universitatea Craiova – Petrolul

Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Zajkov, Ndong – Oshima, Mekvabishvili – Baiaram, Houri, Mitriță (cpt.) – Ivan

Rezerve: S. Lung jr., Lazar – Căpățînă, Gașpăr, Sierra, Badelj, Al. Crețu, Bană, Danciu, Paradela, Mora, Koljic

Petrolul: Zima – Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu – T. Keita, Jyry – D. Radu, Hanca, Grozav (cpt.) – Tudorie

Rezerve: Eșanu, Bălbărău – Stănică, Tolea, Mateiu, Boțogan, M. Bratu, M. Rădulescu, D. Ilie, R. Bucur

Etichete: andrei ivan , accidentare andrei ivan , universitatea craiova – petrolul , etapa 4 superliga