Lovitură pentru Universitatea Craiova, după derby-ul cu Dinamo! Vedeta lui Costel Gâlcă, verdict crunt din partea medicilor

„Joacă mult pe contra-atac. Începutul meciului, într-un fel sau altul, a fost puțin decisiv în prima repriză. Am început jocul și imediat am primit gol.

Nu a fost bine, nici mingea nu a fost bine trimisă, a fost un jucător de-al nostru cu spatele. Ne-au prins desprinși, a avut timp atacantul să se întoarcă..

Al doilea gol a venit pe o deviere, tot dintr-un jucător de la noi, Maldonado. Așa s-a încheiat prima repriză, cu toate că am înscris prin Koljic. Nu am reușit să fim… limpezi, mai limpezi la minte, să putem să ducem mingea repede, să găsim spații, să găsim multe centrări. Nu a fost așa.

Trebuie să muncim mult la antrenament, să avem mai multă atitudine. Trebuie să fim mult mai organizați și mai pragmatici. Astăzi nu am fost, cel puțin în prima repriză.

La următorul meci trebuie să avem atitudine. După aceea este tot ce se întâmplă în teren, o să fie mult mai ușor pentru noi. Sunt jucători cu calitate, avem nevoie de atitudine și de deciziile pe care trebuie să le luăm în primele momente”, a spus Costel Gâlcă, la digisport.ro.

Aaron Boupendza a sosit în România! Atacantul de 5 milioane de euro semnează cu Rapid

”Mai e și Boupendza, care se pare că e ‘out of this world’ (n.r. de pe… Read More

Decizia neașteptată luată de Gigi Becali în privința lui Vlad Chiricheș: ”L-am lăsat”

SuperLiga: Sepsi - FC Botoșani, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Dinamo - Unirea Slobozia, vineri,… Read More

Lamine Yamal a rostit un singur cuvânt și i-a făcut fericiți pe toți fanii Barcelonei

Scoțienii au folosit un singur cuvânt, după ce au aflat cum s-a terminat “telenovela” Ianis Hagi