Categories: Alte Sporturi

Lovitură pentru Ianis Hagi! A fost pus pe lista de transferuri pentru a-i face loc jucătorului care i-a luat numărul

• Futsal: CFR Timișoara – United Galați, marți, 17:00, DGS 3

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

Văzut ca un adevărată star atunci când a fost transferat, ”Prințul” nu a reușit să se adapteze.

• Mijlocașul român a evoluat în 25 de partide, timp în care a reușit să contribuie decisiv la doar patru goluri marcate de echipa sa: două goluri și două pase decisive.

Rangers vrea să-l transfere definitiv pe Fabio Silva și să-l vândă pe Ianis Hagi

Ianis Hagi se va întoarce la Rangers în această vară, acolo unde mai are contract până la finalul sezonului 2026.

Totuși, este de așteptat că mijlocașul român să nu mai rămână pe Ibrox, iar presa din Scoția a anunțat planul pe care Rangers l-a pus la cale.

Potrivit celor de la rangernews.uk, șefii echipei au de gând să îl transfere definitiv pe Fabio Silva (21 de ani), lusitanul împrumutat de la Wolverhampton.

Atacantul de 21 de ani a ajuns pe Ibrox la începutul acestui an și i-a furat numărul lui Ianis Hagi (7). Fabio Silva a marcat 5 goluri în 23 de partide, iar Rangers vrea să-l transfere definitiv.

Wolves cere aproximativ 25 de milioane de euro în schimbul său, iar Rangers nu dispune de acești bani. Totuși, sursa citată anunță că formația de pe Ibrox va încerca să vândă mai mulți fotbaliști în vară pentru a face rost de fonduri, iar unul dintre jucătorii vizați este chiar Ianis Hagi.

Ianis Hagi și Fabio Silva / Foto: Profimedia & Twitter @silva_fabio
  • 2,5 milioane de euro este cota de piață a lui Ianis Hagi, potrivit transfermarkt.com.
  • 99 de partide a jucat românul în tricoul celor de la Rangers, timp în care a marcat 16 goluri și a oferit 21 de pase decisive.
  • 13 milioane de euro este cota de piață a lui Fabio Silva.

Ianis Hagi a atins de doar 3 ori mingea cu Getafe

Alaves a reușit să o învingă pe Getafe, scor 1-0, în cadrul etapei cu numărul 37 din La Liga.

Singurul gol al partidei a fost marcat de către Carlos Vicente, în minutul 12, după ce a fructificat pasa primită de la Ruben Duarte.

Internaționalul român a fost introdus pe teren în locul lui Guridi în minutul 87, însă nu a avut suficient timp la dispoziție pentru a repeta evoluția de pe ”Santiago Bernabeu”. Potrivit Sofascore, Hagi a atins de 3 ori mingea și a pierdut-o în două rânduri. Pentru că a jucat doar câteva minute, mijlocașul ofensiv nici măcar nu a putut fi notat.

În urma acestui succes, Alaves a urcat pe locul 10, cu 45 de puncte, în timp ce Getafe ocupă poziția a 11-a, cu două puncte mai puțin.

În ultima rundă din La Liga, trupa lui Ianis Hagi o va întâlni pe Las Palmas, apoi românul va reveni la Rangers, grupare care l-a împrumutat în acest sezon în Spania. Rămâne de văzut dacă din vară va juca în Scoția sau își va găsi altă echipă.

Etichete: transfer , rangers , scotia , ianis hagi , fabio silva

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

2 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

2 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

2 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

2 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More