Lotul Argentinei pentru Copa America 2024! Lionel Messi va împlini 37 de ani chiar la turneul final

Fundaşi: Gonzalo Montiel, Nahuel Molina, Leonardo Balerdi, Cristian Romero, Germán Pezzella, Lucas M. Quarta, Nicolás Otamendi, Lisandro Martínez, Marcos Acuña, Nicolás Tagliafico şi Valentín Barco.

Mijlocaşi: Guido Rodríguez, Leandro Paredes, Alexis Mac Allister, Rodrigo De Paul, Exequiel Palacios, Enzo Fernández, Giovani Lo Celso, Ángel Di María şi Valentin Carboni.

Atacanţi: Lionel Messi, Ángel Correa, Alejandro Garnacho, Nicolás González, Lautaro Martínez şi Julián Álvarez.

Lionel Messi, gol și cinci pase decisive într-o singură repriză

La începutul acestei luni, Lionel Messi a reușit un gol și cinci pase decisive într-o singură repriză, în meciul Inter Miami – New York Red Bulls, scor 6-2. Starul argentinian a dat recital și a „distrus” două recorduri din MLS.

Messi a marcat un gol în minutul 50 și i-a oferit două assist-uri lui Rojas. Finalul de meci a fost unul pur și simplu uluitor. L-a ajutat pe Luis Suarez să înscrie un hat-trick în decurs de 12 minute. De fiecare dată i-a pasat decisiv fostului vârf al lui Liverpool.

Lionel Messi a doborât două recorduri în campionatul Statelor Unite. A fost primul jucător cu 5 assist-uri într-un singur meci, dar și primul care contribuie la 6 goluri!

Argentinianul are cifre fabuloase în acest sezon. A ajuns la 10 goluri și 12 pase decisive în numai 8 meciuri.

Florin Niță, ”premiat” după evoluția României la EURO 2024. ”Numărul 1”

Media: Digi Sport Special, duminică, 19:00, DGS 1 Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1… Read More

Gestul făcut de Toni Kroos la 24 de ore după eliminarea Germaniei de la EURO 2024

A ajuns în semifinale la EURO, iar Liverpool e gata să plătească 80.000.000€ pentru el

MOTO GP | MP al Germaniei, de la 15:00 pe Digi Sport 1: peste 120.000 de fani sunt prezenți

”Clasă, caracter şi multă experienţă”. Inter a rezolvat primul transfer al verii

Rolul uriaş avut de Gică Hagi la EURO 2024. Dezvăluirea din interiorul vestiarului naţionalei României

Rolul uriaş avut de Gică Hagi la EURO 2024 Gică Hagi, într-o conferinţă de presă… Read More