Leo Messi nu s-a putut abține, după ce a văzut ce s-a întâmplat cu Argentina la Jocurile Olimpice

• Media: Fotbal Club, joi, 19:00, DGS 1

• Conference League: CFR Cluj – Neman, joi, 20:30, DGS 1

Mai întâi, suporterii marocani au intrat pe teren și i-au atacat pe jucătorii Argentinei, deoarece centralul a dat 15 minute de prelungire, iar golul egalizator a venit în minutul 90+16. Dar asta n-a fost tot!

Lionel Messi, după ce golul Argentinei a fost anulat de VAR: “Incredibil”

Suedezul Glenn Nyberg fluierase finalul, iar echipele au mers la vestiare. După două ore, Comitetul Internațional Olimpic a intervenit și a decis ca jocul să fie reluat!

Așadar, cu tribunele goale de multă vreme, jucătorii au revenit pe teren. Primul lucru care s-a întâmplat a fost ca VAR-ul să anuleze golul argentinienilor pentru ofsaid (în cabină s-au aflat s-au aflat italianul Valeri Paolo și românul Ovidiu Hațegan).

S-au mai jucat apoi alte trei minute, iar în cele din urmă marocanii și-au adjudecat victoria. După ce selecționerul Javier Mascherano a declarat “E cel mai mare circ pe care l-am văzut în viața mea”, Lionel Messi a avut o reacție similară.

Fotbalistul de 37 de ani nu face parte din lotul olimpic al Argentinei, dar a văzut meciul la TV. La scurt timp după ce partida s-a încheiat pentru a doua oară, Messi a postat la story, pe Instagram, cuvântul “incredibil”, alături de un emoji care exprimă uimirea.

Imagini cu scenele sălbatice provocate de marocani imediat după golul Argentinei

Etichete: leo messi , argentina , lionel messi , maroc

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Căpitanul-surpriză al Rapidului, după încă un meci fără succes în Giulești: ”Spun asta mereu când facem egal sau când pierdem”

Surprinzător! Ce se întâmplă cu Mazilu, după ce a fost trimis la echipa U21 a lui Brighton! Românul a costat 3.000.000 €

Anunțul lui Marius Șumudică, după Rapid – Oțelul 0-0: ”Sunt ferm convins”

Englezii au dat verdictul despre Radu Drăgușin, după gafa comisă în Tottenham – Qarabag

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”