Categories: Alte Sporturi

La 35 de ani, a intrat când echipa lui era condusă la scor de neprezentare și a impresionat la EURO 2024: ”Foarte bine”

• FOTBAL: Oviedo – Espanyol, duminică, 19:30, DGS 2

• MEDIA: Fotbal European, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Spania – Croația 3-0: ”Perisic a intrat bine în meci

Tripla campioană europeană s-a impus clar, prin golurile marcate de Alvaro Morata (29), Fabian Ruiz (32) şi Dani Carvajal (45+2), asigurându-şi victoria încă din prima repriză. Totuși, croații au avut șansele lor, iar în repriza a doua, pe fondul relaxării ibericilor, au echilibrat jocul.

Intrat în minutul 56 în locul lui Budimir, Ivan Perisic (35 de ani), jucătorul celor de la Hajduk Split, a avut o prestație apreciată și a fost remarcatul lui Ionuț Angheluță, fost fotbalist și actual comentator Digi Sport.

Perisic a intrat bine în meci, a venit cu foarte multe centrări, a jucat foarte bine”, a spus Ionuț Angheluță, la emisiunea Fotbal European.

• 33 de goluri în 131 de selecții a adunat Perisic la naționala Croației.

Croaţii au primit penalty în minutul 78, la o intervenţie a lui Rodri asupra lui Petkovic. Portarul Unai Simon a apărat şutul lui Petkovic (80), faza a continuat, iar acelaşi Petkovic a reluat în plasă centrarea lui Perisic, însă golul a fost anulat de arbitrajul video deoarece Perisic intrase în careu înaintea executării penalty-ului.

”Veteranul” Luka Modric a devenit primul jucător croat care joacă la cinci turnee finale ale EURO, stabilind şi un record naţional de partide (13).

Etichete: spania croatia , ivan perisic , croatia euro 2024

admin

Florin Niță, ”premiat” după evoluția României la EURO 2024. ”Numărul 1”

Media: Digi Sport Special, duminică, 19:00, DGS 1 Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1… Read More

3 ore ago

Gestul făcut de Toni Kroos la 24 de ore după eliminarea Germaniei de la EURO 2024

3 ore ago

A ajuns în semifinale la EURO, iar Liverpool e gata să plătească 80.000.000€ pentru el

3 ore ago

MOTO GP | MP al Germaniei, de la 15:00 pe Digi Sport 1: peste 120.000 de fani sunt prezenți