La 35 de ani, a intrat când echipa lui era condusă la scor de neprezentare și a impresionat la EURO 2024: ”Foarte bine”

• FOTBAL: Oviedo – Espanyol, duminică, 19:30, DGS 2

• MEDIA: Fotbal European, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Spania – Croația 3-0: ”Perisic a intrat bine în meci

Tripla campioană europeană s-a impus clar, prin golurile marcate de Alvaro Morata (29), Fabian Ruiz (32) şi Dani Carvajal (45+2), asigurându-şi victoria încă din prima repriză. Totuși, croații au avut șansele lor, iar în repriza a doua, pe fondul relaxării ibericilor, au echilibrat jocul.

Intrat în minutul 56 în locul lui Budimir, Ivan Perisic (35 de ani), jucătorul celor de la Hajduk Split, a avut o prestație apreciată și a fost remarcatul lui Ionuț Angheluță, fost fotbalist și actual comentator Digi Sport.

Perisic a intrat bine în meci, a venit cu foarte multe centrări, a jucat foarte bine”, a spus Ionuț Angheluță, la emisiunea Fotbal European.

• 33 de goluri în 131 de selecții a adunat Perisic la naționala Croației.

Croaţii au primit penalty în minutul 78, la o intervenţie a lui Rodri asupra lui Petkovic. Portarul Unai Simon a apărat şutul lui Petkovic (80), faza a continuat, iar acelaşi Petkovic a reluat în plasă centrarea lui Perisic, însă golul a fost anulat de arbitrajul video deoarece Perisic intrase în careu înaintea executării penalty-ului.

”Veteranul” Luka Modric a devenit primul jucător croat care joacă la cinci turnee finale ale EURO, stabilind şi un record naţional de partide (13).

Etichete: spania croatia , ivan perisic , croatia euro 2024

”30 de secunde de o calificare istorică” / ”Ca un cuțit în inimă”. Slovacii, la pământ după eliminarea de la EURO

Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1… Read More

12 minute ago

Spania – Georgia 4-1. ”Furia Roja”, calificare en-fanfare în sferturile de finală EURO 2024

Urmează cel mai tare meci de la EURO 2024! Știm primele două confruntări din sferturile de finală

”Cel mai bun din lume!”. Ilie Dumitrescu n-are dubii, după ce a văzut-o pe Spania la EURO

Verdictul a venit în direct la TV, după ce s-au stabilit primele două sferturi de la EURO: ”Va câștiga Campionatul European”

”Ce notă ai da naționalei la EURO 2024?”. Replica lui Andrei Rațiu, înainte de România – Olanda