Krasniqi, un nou gol pentru Sparta Praga! Cum a marcat fostul jucător al Rapidului

• Premier League: Man. City – Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: U Cluj – Univ. Craiova, duminică, 21:30, DGS 1

Atât Albion Rrahmani, cât și Ermal Krasniqi au fost titularizați, însă doar jucătorul de bandă a reușit să fie decisiv în această partidă.

Ermal Krasniqi a marcat, iar Sparta a egalat-o la puncte pe Slavia Praga

Vitik a deblocat tabela în minutul 11 pentru Sprta Praga, iar partida a devenit la îndemâna lor după ce Ekpai a primit cartonașul roșu și a fost eliminat, în minutul 40.

În a doua repriză, Ermal Krasniqi a înscris din pasa lui Birmancevic și a stabilit scorul final, 2-0 pentru Sparta Praga, care a egalat-o la puncte pe Slavia Praga.

Ermal Krasniqi a fost înlocuit în minutul 75 cu Krsytof Danek, care marcase și el în minutul 81, însă VAR a anulat golul pe motiv de ofsaid.

• 1,6 milioane de euro este cota de piață a lui Krasniqi, conform Transfermarkt.

Ambele formații au 22 de puncte după 8 meciuri, însă Slavia are golaveraj superior, +15 față de +12.

• două goluri și două pase decisive are kosovarul pentru Sparta Praga în cele 13 meciuri jucate.
  • Două milioane de euro a plătit Sparta Praga pentru a-l transfera de la Rapid.

Etichete: sparta praga , ermal krasniqi

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

35 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci