Jaqueline Cristian a învins-o pe Julia Riera, la Palermo. Miriam Bulgaru și Anca Todoni, eliminate de la Budapesta!

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, miercuri, 21:30, DGS 1

Două dintre ele au evoluat la Budapesta si au fost eliminate, iar a treia la Palermo. Partidele au putut fi vizionate pe Digi Sport 2.

Jaqueline Cristian – Julia Riera 6-3, 6-2

Alături de Irina Begu, pe tabloul de simplu din Sicilia se află şi Jaqueline Cristian (26 de ani, 66 WTA), a şaptea favorită.

Ea a întâlnit-o pe argentinienca Julia Riera (22 de ani, 113 WTA), de care a trecut în două seturi. Scorul a fost 6-3, 6-2 și a durat 74 de minute.

Fiecare set a durat câte 37 de minute, iar sportiva noastră a excelat în zona punctelor câștigate cu primul serviciu. Jaqueline a avut un procent de 84% puncte obținute cu primul serviciu.

Anca Todoni – Xiyu Wang 6-7, 5-7. Jucătoarea din România a fost eliminată de la Budapesta

Update 17:37 –  Xiyu Wang s-a impus și în setul secund, cu 7-5.

Update 16:26 – Xiyu Wang a câștigat primul set cu scorul de 7-6.

Update 15:21 – A început partida.

La turneul WTA de la Budapesta, Miriam Bulgaru (25 ani, 206 WTA) o va întâlni pe slovaca Rebecca Sramkova (27 de ani, 109 WTA), în fața căreia are o sarcină dificilă și pornește cu șansa a doua.

Partida este programată să înceapă de la ora 11:00 și va putea fi urmărită pe Digi Sport 2.

Simplu nu îi va fi nici Ancăi Todoni (19 ani, 118 WTA), una dintre revelațiile tenisului feminin românesc. Ea o va întâlni pe chinezoaica Xiyu Wang (23 de ani, 54 WTA), iar o victorie a reprezentantei noadtre ar fi considerată o mică surpriză. Jocul este programat de la ora 15:00, tot pe Digi Sport 2

Miriam Bulgaru – Rebecca Sramkova 3-6, 6-4, 4-6, în primul tur de la WTA Budapesta

Update 13:50 – Rebecca Sramkova a câștigat setul trei și s-a impus în fața româncei Miriam Bulgaru, scor 6-3, 4-6, 6-4.

Update 12:58 – A început setul decisiv.

Update 12:48 – Miriam Bulgaru a câștigat setul secund cu scorul de 6-4, iar românca a trimis meciul în ”decisiv”!

Update 12:04 – A început setul secund!

Update 11:59 – Sramkova a câștigat primul set cu scorul de 6-3.

Update 11:10 – A început meciul!

Etichete: wta budapesta , jaqueline cristian , miriam bulgaru , wta palermo , anca todoni

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

31 de minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

32 de minute ago

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League