Jannik Sinner, eliminat de Andrey Rublev în sferturile de la Montreal! Numărul 1 ATP a acuzat probleme medicale

Jannik Sinner a fost eliminat de Andrey Rublev în sferturile de finală ale turneului ATP Masters 1000 de la Montreal. Acesta a fost al doilea meci al zilei de sâmbătă pentru Sinner, fiind nevoit să joace în optimi în aceeași zi, după ce duelurile de vineri au fost amânate din cauza ploii.

După victoria din optimi cu Alejandro Tabilo, Sinner a acuzat dureri în zona inghinală. Problemele medicale au reapărut pe durata sfertului de finală cu Rublev, dar italianul a reușit să încheie partida pe teren.

Jucătorul italian de tenis Jannik Sinner, nr.1 mondial, a fost eliminat în sferturile de finală ale turneul ATP Masters 1.000 de la Montreal (Canada), dotat cu premii totale de 6.795.555 de dolari americani, fiind întrecut în trei seturi, 6-3, 1-6, 6-2, de rusul Andrey Rublev, informează AFP, potrivit agerpres.ro.

După amânarea meciurilor de vineri, din cauza ploii, Sinner a jucat tot sâmbătă, în optimile de finală, în faţa chilianului Alejandro Tabilo, pe care îl învinsese cu 6-4, 6-3.

Dar înaintea partidei din sferturile de finală, Sinner a acuzat dureri în zona inghinală.

Momentul mult așteptat de fanii FCSB-ului: Tătărușanu, înapoi în Ghencea! Cine l-a urmărit din tribune

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

45 de minute ago

Real Madrid – Espanyol 0-0, ACUM, pe Digi Sport 2. Arda Guler l-a înlocuit pe Vinicius!

Lecce – Parma 0-0, ACUM, la Digi Sport 3. Man și Mihăilă titulari!

46 de minute ago

”Fabulos!” Italienii și-au găsit cu greu cuvintele după ce l-au văzut pe Moldovan la lucru: ”A meritat toți banii”

Continuă dezastrul! Au schimbat antrenorul după 2-9 în UCL, dar au suferit încă un eșec rușinos

Omul cu banii de la FC Argeș, prima reacție după demiterea lui Nicolae Dică: ”Suntem blestemați, ca FCSB”

Fostul atacant a fost adus la cererea președintelui Dani Coman, dar rezultatele nu l-au ajutat… Read More