Ironia lui Mihai Stoica, după ce a văzut ce a făcut fosta adversară a FCSB-ului în Champions League

• Champions League: Manchester CityInter, miercuri, 22:00, DGS 1

• Champions League: PSG – Girona, miercuri, 22:00, DGS 2

Partida a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, dar și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro, dar și din aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Mihai Stoica a ironizat-o pe Salzburg pe rețelele sociale: ”A confundat Champions League cu Youth League.”

La scurt timp de la finalul partidei, Mihai Stoica, managaerul general al FCSB-ului, a postat un mesaj ironic pentru cei de la Salzburg pe rețelele sociale.

”Salzburg a confundat Champions League cu Youth League”, a scris MM Stoica pe Facebook. Oficialul campioanei României a făcut referire la scorul reușit de fosta adversară a FCSB-ului.

Sparta Praga a eliminat-o pe FCSB, după ce s-a impus în returul de la București cu scorul de 3-2. Meciul tur din Cehia s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Sparta Praga – Salzburg 3-0. Cehii au câștigat categoric primul meci din faza ligii UCL

Praghezii au început ca din tun partida de pe ”epet Arena”, iar Kaan Kairinen a deschis scorul în minutul 2 din pasa lui Haraslin.

Campioana Cehiei a mai marcat o dată în prima repriză prin Victor Olatunji (minutul 42) și a intrat cu avantaj de două goluri la cabine.

În cea de-a doua repriză, tot echipa lui Lars Friis a fost cea care a atacat, iar Laci a făcut 3-0 din pasa lui Olatunji, în minutul 58.

• Alibon Rrahmani și Ermal Krasniqi au fost rezerve la Sparta Praga, însă au intrat pe teren în cea de-a doua parte. Primul în minutul 64, iar cel de-al doilea în minutul 72.

VIDEO cu rezumatul partidei dintre Sparta Praga și Salzburg 3-0:

Etichete: liga campionilor , mihai stoica , champions league , sparta praga , salzburg , fcsb

Manchester City riscă să fie exclusă din PATRU competiții

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

3 minute ago

Revenire ”de 100.000.000€” la Real Madrid

FC Bihor – Steaua București 0-1, ACUM, Digi Sport 1. Nicio înfrângere pentru “roș-albaștri” în acest sezon