Irina Begu – Mirra Andreeva 7-6 ACUM, Digi Sport 2. Jaqueline Cristian, victoria zilei la China Open

• SuperLiga: CFRUTA, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: RapidOțelul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

• Între 25 septembrie și 6 octombrie 2024, la Beijing se dispută turneul de 1.000 de puncte China Open, competiție dotată cu premii în valoare de 8.955.610 dolari, transmisă în direct la Digi Sport 1.
  • Câștigătoarea va primi un premiu de 1,1 milioane dolari și își va adăuga 1.000 de puncte în clasamentul WTA.

ACUM, Irina Begu (34 de ani, 103 WTA) o întâlnește pe Mirra Andreeva (17 ani, 22 WTA), în direct la Digi Sport 2.

Irina Begu – Mirra Andreeva ACUM, Digi Sport 2

CLICK AICI pentru a urmări partida, exclusiv pentru abonații Digi România.

UPDATE 13:53. Irina Begu – Mirra Andreeva 7-6. SET Begu! Sportiva noastră s-a impus în primul set, care s-a întins pe durata a 66 de minute. Irina și Mirra au mers cap la cap, astfel că a fost nevoie de tiebrek pentru departajare.

UPDATE Ora 12:45 – A început partida.

Jaqueline Cristian – Barbora Krejcikova Live Video, 09:10

UPDATE Jaqueline Cristian – Barbora Krejcikova 1-6, 6-4, 7-5. SET și MECI Jaquelin.

UPDATE 10:40. Jaqueline Cristian – Barbora Krejcikova 1-6, 6-4. SET Cristian! Sportiva noastră nu a mai repetat greșelile din primul set, a servit mult mai atent, a diversificat loviturile și s-a impus în setul secund.

A fost un set complet diferit față de primul, care a durat aproximativ o oră (56 de minute).

UPDATE 09:44. Jaqueline Cristian – Barbora Krejcikova 1-6. SET Krejcikova! 35 de minute a durat primul set al partidei de la Beijing. Jaqueline, din păcate, nu a putut ține ritmul cu adversara ei, clar mai valoroasă. Cristian a reușit un singur punct, iar în rest a plătit tribut și greșelilor personale.

UPDATE Ora 09:10. Jaqueline Cristian – Barbora Krejcikova 0-0. A început partida.

UPDATE Ora 09:00. Partida dintre Jaqueline Cristian și Barbora Krejcikova va începe în câteva minute. Ora de start a fost amânată puțin din cauza partidelor disputate înainte.

Cristian și Krejcikova s-au întâlnit până acum de două ori în circuitul mondial feminin, împărțindu-și victoriile. Ultima confruntare a fost câștigată de sportiva noastră, chiar anul acesta la Mutua Madrid Open.

Tot azi, dar de la ora 13:00, cel mai probabil, Irina Begu (34 de ani, 103 WTA) o va întâlni pe Mirra Andreeva (17 ani, 22 WTA). Ambele partide vor fi în direct la Digi Sport 2. Ora de start a partidei Irinei Begu depinde de programul partidelor programate înainte.

Irina Begu a revenit în Top 100 WTA

După ce o accidentare a obligat-o pe Irina Begu să-și încheie sezonul precedent în septembrie, sportiva a revenit în 2024 în sezonul de zgură, apoi a sărit peste sezonul de hard, astfel că acest turneu reprezintă pentru ea o revenire pe hard după un an și jumătate.

Prin victoria cu Y.X. Ma 1-6, 6-4, 6-1 , Begu a revenit virtual în Top 100 și a reușit astfel să-și recupereze poziția printre cele mai bune jucătoare din lume, după cele 7 luni de absență din circuit.

Etichete: simona halep , irina begu , china open , irina begu wta , jaqueline cristian , jaqueline cristian wta

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Căpitanul-surpriză al Rapidului, după încă un meci fără succes în Giulești: ”Spun asta mereu când facem egal sau când pierdem”

Surprinzător! Ce se întâmplă cu Mazilu, după ce a fost trimis la echipa U21 a lui Brighton! Românul a costat 3.000.000 €

Anunțul lui Marius Șumudică, după Rapid – Oțelul 0-0: ”Sunt ferm convins”

Englezii au dat verdictul despre Radu Drăgușin, după gafa comisă în Tottenham – Qarabag

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”