Ioan Ovidiu Sabău, cu picioarele pe pământ după victoria cu CFR Cluj: „Încă nu am realizat nimic”

Scene halucinante la derby-ul Clujului

Dan Nistor a fost lovit de o petardă aruncată de fanii lui CFR Cluj! În minutul 57 al meciului CFR Cluj – U Cluj, Dan Nistor a fost lovit de o petardă în timp ce se pregătea să execute un corner.

Centralul meciului, Radu Petrescu, a oprit partida după ce petarda l-a lovit pe Dan Nistor. Ulterior jocul s-a reluat.

După ce a fost lovit de petardă, Dan Nistor a reuşit o pasă de gol, în minutul 59, pentru Masoero, iar ulterior a marcat din penalty, în minutul 68.

Derby-ul Clujului a fost presărat cu mai multe incidente. Jandarmeria a intervenit în câteva rânduri şi a scos din stadion suporteri recalcitranţi.

Potrivit sportulclujean.ro, şi soțul celebrei cântărețe Vlăduța Lupău, Adi Rus, a fost implicat într-unul dintre incidentele dintre fani.

Răsturnare de situație în cazul Simonei Halep

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

5 minute ago

Dan Petrescu s-a convins înaintea partidei cu Hermannstadt: ”E cea mai bună echipă din România”

CSM Focșani – FCU Craiova, Live Video, sâmbătă, 12:00, DGS 1. Programul complet al etapei a 7-a din Liga 2

UEFA a nominalizat fotbalistul primei etape din Champions League și nu este Harry Kane

FC Botoșani – Gloria Buzau 0-1, ACUM, la Digi Sport 1. Oaspeții au deschis scorul

20.09.2024, 18:39 SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați… Read More

Se golește infirmeria! Încă un jucător al lui Real Madrid, gata să revină pe teren