Învingători, dar ușor nemulțumiți. Ce au remarcat jucătorii de la CFR, după victoria cu Maccabi Petah Tikva: ”Asta e cel mai important”

Anton Kresic a marcat unicul gol al partidei în minutul 50, în urma unei lovituri libere executate de Deac. Deși portarul a respins șutul lui Deac, stoperul a reușit să înscrie și s-a declarat mulțumit de rezultat la final.

Anton Kresic: ”Am jucat ca o echipă”

”Am jucat ca o echipă, este foarte important. E bine că nu am mai luat gol de trei meciuri. Sunt foarte fericit pentru gol, este primul meu gol pentru CFR, sunt foarte fericit. Poate că sunt apărător, dar am doi metri, așa că trebuie să mai înscriu din când în când.

Echipa a jucat foarte bine, sunt foarte fericit. Echipele cu care ne putem duela sunt bune, puternice, vom face tot ce putem ca să fim mai puternici”, a declarat Anton Kresic, marcatorul golului partidei.

CFR putea juca mai bine, conform lui Camora

Căpitanul clujenilor, Mario Camora, a mărturisit că, în opinia sa, echipa ar fi putut transforma mai multe pase în goluri.

”O victorie, echipa a jucat bine, nu am primit gol. O victorie de calificare, asta e cel mai important. Este o victorie meritată, obținută în deplasare. Am avut mai multe ocazii, trebuia să înscriem mai mult. Am avut mai multă posesie, și în repriza a doua din tur. Dar i-am lăsat să facă această posesie, noi am controlat jocul. Au posesie, dar au avut doar două șuturi pe poarta noastră.

”Sunt mulți jucători noi”

Trei meciuri la rând fără gol, este foarte important, suntem mai aproape de a câștiga. Vom avea o zi pauză, ne vom reveni. Trebuie să ne analizăm bine adversarii, trebuie să facem bine pe teren.

(n.r Sunt câteva probleme în campionat?) Mulți jucători noi, meci de meci s-au schimabt jucători care nu au mai jucat împreună. Mai mult de jumătate de echipă este făcută cu jucători noi. Trebuie să ne gândim la play-off și să facem cât mai multe puncte în campionat”, a spus Camora, pentru Digi Sport.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

FCSB, ofertă pentru un fotbalist de la Petrolul! Dezvăluirea a fost făcută în direct, imediat după meci

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

40 de minute ago

Alexandru Băluță a marcat, dar a fost schimbat după 45 de minute: ”Nu mă așteptam să fiu scos”

41 de minute ago

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză: „O să vorbesc cu el”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză Daniel Bîrligea,… Read More

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: „Furăciune”

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB - Petrolul 1-1: "Furăciune" Gigi Becali, în… Read More