Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Rednic să răbufnească, după 1-1 cu Farul: ”Trebuie să fii cretin, tâmpit”

• Cupa României: DumbrăvițaPetrolul, marți, 19:00, DGS 1

• UCL: GalatasarayYoung Boys, marți, 22:00, DGS 1

Arădenii au deschis scorul în minutul 22, prin Van Durmen, și au fost extrem de aproape de a obține victoria, însă s-au văzut egalați în minutul 90+5, după reușita lui Victor Dican.

Astfel, în urma acestui rezultat, echipa lui Mircea Rednic a rămas pe locul 12, cu 7 puncte. De partea cealaltă, ”Marinarii” sunt pe poziția a opta, cu tot atâtea puncte.

Mircea Rednic: ”Mai erau două minute, nu aveai voie să nu câștigi”

Prezent la flash-interviu, ”Puriul” a reacționat. Antrenorul arădenilor și-a găsit cu greu cuvintele după ce a scăpat printre degete victoria.

”Normal că e greu de digerat, mai ales că noi aveam mingea la portar. Joci lung, tragi de timp puțin, nu dai o lumânare pe zona centrală. Au reușit să egaleze, e dureros, a fost un meci greu. Am certat pe toată lumea, cum să pierzi două puncte atât de ușor? Sunt chichițe care țin de experiență, au fost niște greșeli în lanț. Mai erau două minute, nu aveai voie să nu câștigi.

Farul a avut momente în care a dominat jocul, dar trebuie să gestionezi altfel partida. Te pui pe jos, mai vine doctorul. Îmi pare rău că trebuie să spun astfel de lucruri. Văd că se vorbește de arbitraj.

Am avut niște faze… Sunt multe puncte pe care noi le-am pierdut. Trebuie să gestionezi altfel partidele. Nici nu știu dacă mai erau două minute. Păcat, mare păcat”, a afirmat Mircea Rednic.

Mircea Rednic a răbufnit după a fost întrebat despre banner-ul

Fanii echipei au afișat un banner (”Prin ‘mingicari’ aduși pe comisioane / Spiritul alb-roșu dispare”) la partida cu Farul, iar la final, întrebat în legătură cu acest subiect, ”Puriul” nu s-a mai abținut.

”Voi știți că jucătorii români sunt foarte scumpi acum cu obligațiile de a avea nu știu câți în lot. Am avut destui jucători under, doi dintre ei au terminat meciul în teren. Trebuie să fii cretin, tâmpit, să spui că are nu știu ce interese familia Rednic”, a declarat Mircea Rednic.

VIDEO cu rezumatul meciului UTA Arad – Farul Constanța 1-1

Etichete: mircea rednic , uta arad , uta farul , video uta farul

CCA a anunțat arbitrul de la FCSB – Petrolul. “Piază rea” pentru “Găzari”

SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

Oțelul Galați – Dinamo 1-1, ACUM, la Digi Sport 1. Moldovenii au egalat rapid

20.09.2024, 21:20 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul,… Read More

”Se poate bate Dinamo la titlu?” Răspunsul sincer al lui Giani Kiriță

Niță a luat 4 goluri, Stanciu a făcut spectacol! Ce a ieșit la meciul contra lui Toney, Mahrez și Firmino

Răzvan Marin, titular în Serie A, contra fostei sale echipe. Ce notă a primit fotbalistul român

Bocciu, prima reacție după ce Peluza Nord a fost părăsită de ultrașii de la Original

"Bocciu", așa cum e cunoscut, a vorbit despre mutarea suporterilor din grupul Original, care au… Read More