În minutul 12, viitoarea adversară a FCSB-ului conducea cu 3-0. A urmat o ”nebunie curată”

• Liga 2: Steaua – Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Univ. Craiova – Unirea Slobozia, luni, 21:00, DGS 1

În minutul 12, gazdele conduceau deja cu 3-0, grație dublei lui Bulter și reușitei lui Hlozek. Toată lumea se aștepta la un galop de sănătate pentru Hoffenheim, însă cursul jocului s-a schimbat radical în minutul 18.

Hoffenheim – Werder Bremen 3-4. Gazdele conduceau cu 3-0 în minutul 12

Fundașul Nsoki a fost eliminat direct, iar la scurt timp Werder Bremen a punctat prin Malatini. Oaspeții au continuat să atace și au mai marcat o dată în minutul 26, prin Stage, și până la pauză au restabilit egalitatea. Același Stage a făcut dubla în minutul 39.

În minutul 49, mijlocașul danez al oaspeților și-a trecut în cont a treia reușită și a adus astfel o victorie spectaculoasă pentru Werder Bremen, scor 4-3.

Meciul ”PreZero Arena” din Sinsheim a fost catalogat drept o ”nebunie curată” pe rețelele sociale.

FCSB va evolua în deplasare cu Hoffenheim pe 12 decembrie, de la ora 19:45, în direct la Digi Sport. În prima rundă din Europa League, campioana României a făcut spectacol cu RFS, scor 4-1, în timp ce gruparea germană a înregistrat o remiză în Danemarca, 1-1, cu Midtjylland.

Barcelona a primit ”OK-ul” și face încă un transfer

Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Unirea Slobozia,… Read More

2 minute ago

De câte minute a avut nevoie Florin Tănase pentru a marca primul său gol de la revenirea la FCSB

3 minute ago

”Te gândești la demitere?”. Erik ten Hag a dat răspunsul, după umilința cu Tottenham

Sepsi – FCSB 0-1. ”Roș-albaștrii” și-au păstrat invincibilitatea în fața covăsnenilor

29.09.2024, 23:28 Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova -… Read More

Antrenorul lui Sepsi trage un semnal de alarmă, după înfrângerea cu FCSB: ”Este îngrijorător”

Alexandru Băluță, categoric după Sepsi – FCSB 0-1: “Asta mi-a lipsit!”