Imaginile bucuriei! România s-a calificat în ”optimi” la EURO, iar fanii au început petrecerea la Frankfurt

• Media: Fotbal Club, joi, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

”Tricolorii” au terminat Grupa E pe primul loc, cu 4 puncte, însă cu golaveraj mai bun decât Belgia și Slovacia.

România s-a calificat în ”optimi” la EURO, iar s-au descătușat

România a fost susținută în meciul de la Frankfurt de aproximativ 35 de mii de suporteri, iar la final aceștia s-au descătușat.

Imediat după minutul 90+4, fanii au continuat petrecerea în afara stadionului, iar imaginile au fost surprinse ÎN DIRECT la Digi Sport.

Imaginile bucuriei, după Slovacia – România 1-1 / Captură Digi Sport

Prima reacție a lui Gică Hagi, după calificarea României în optimi

La scurt timp după fluierul final, “Regele”, aflat la Frankfurt, a oferit câteva declarații.

“N-am zis că ajungem în semifinale 100%, s-a interpretat. Prima dată ne gândim la meciul următor, sperăm ca publicul să fie alături de noi, a fost fantastic.

Am contribuit cu toții, nu doar Farul, toți aduc jucători la națională, ăsta e scopul numărul 1, să jucăm pentru România.

Așa era și pe timpul nostru, cu cine să jucăm, care e mai slabă. Nu există, toate sunt foarte bune. Important e să credem noi că putem să batem”, a spus Hagi.

Etichete: romania , echipa nationala , euro , euro 2024