Ilie Dumitrescu l-a văzut pe Florin Tănase în FCSB – Poli Iași și a dat verdictul

• Premier League: Chelsea – Man. City, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – Dinamo, duminică, 21:30, DGS 1

Atacantul a intrat în minutul 62 al meciului din Ghencea, când scorul final era deja stabilit, și nu a ieșit în evidență.

Ce a spus Ilie Dumitrescu despre Florin Tănase, după FCSB – Poli Iași 0-1

În analiza de după meci, Ilie Dumitrescu a transmis că sunt evidente calitățile lui Florin Tănase, însă faptul că este în urmă cu ritmul de joc îl împiedică să și le pună în valoare.

Tănase e la început și el, se vede că are calitate, dar nu e în vână, nu e în formă”, a declarat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport Special.

Florin Tănase a bifat în meciul cu Poli Iași primele minute jucate din luna mai încoace. Ultima dată apăruse pe teren într-un meci Al-Okhdoud – Al-Nassr 2-3, din 9 mai, când jucase doar trei minute.

Pentru FCSB urmează deplasarea la Linz

După eșecul cu Poli Iași, pentru FCSB urmează prima manșă a ”dublei” cu LASK Linz din play-off-ul Europa League, care se joacă joi, în Austria.

Dacă nu va reuși să treacă de formația care a terminat pe locul trei sezonul trecut al primei ligi austriece, FCSB va ajunge în faza ligii din Conference League.

Etichete: ilie dumitrescu , florin tanase

„Dina” Grameni, mesaj clar despre diferenţele dintre Gică Hagi şi Marius Şumudică: „Pune mult suflet!”

„Dina” Grameni a transmis un mesaj clar despre diferenţele dintre Gică Hagi şi Marius Şumudică.… Read More

15 minute ago

Răsturnare de situație în cazul Simonei Halep

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

49 de minute ago

Dan Petrescu s-a convins înaintea partidei cu Hermannstadt: ”E cea mai bună echipă din România”

CSM Focșani – FCU Craiova, Live Video, sâmbătă, 12:00, DGS 1. Programul complet al etapei a 7-a din Liga 2

UEFA a nominalizat fotbalistul primei etape din Champions League și nu este Harry Kane

FC Botoșani – Gloria Buzau 0-1, ACUM, la Digi Sport 1. Oaspeții au deschis scorul

20.09.2024, 18:39 SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați… Read More