Ilie Dumitrescu a dezvăluit unde a greșit Dan Nistor la penalty-ul ratat în meciul de baraj cu Universitatea Craiova

• Baraj SuperLigă: CsikszeredaDinamo, luni, 20:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, luni, 22:00, DGS 1

În timpul regulamentar, scorul a fost 0-0, iar în prelungirile partidei cele două formații au marcat câte un gol. Meciul s-a decis la penalty-uri, acolo unde echipa lui Costel Gâlcă a avut mai mult ”sânge rece”.

Ilie Dumitrescu crede că Dan Nistor nu trebuia să schimbe modul cum a executat penalty-ul din prelungiri, la loviturile de departajare

Ilie Dumitrescu (55 de ani), expert Digi Sport, a analizat seria de penalty-uri din meciul de baraj dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj și a identificat unde a greșit Dan Nistor.

În prelungiri, Nistor a dat în dreapta portarului, iar la loviturile de departajare a schimbat colțul.

Popescu (n.r. portarul Universității Craiova) s-a prins de ce a vrut să facă și a apărat șutul lui Nistor. A dat primul gol ‘a la Lăcătuș’.

Nistor nu prea ratează și a marcat goluri în momente importante pentru ‘U’ Cluj, dar acum probabil că presiunea meciului și-a spus cuvântul”, a declarat Ilie Dumitrescu, în cadrul emisiunii ”Fotbal Club”.

Ce a spus Dan Nistor, după eșecul din barajul cu Universitatea Craiova

La finalul jocului, Dan Nistor și-a asumat vina pentru eșec.

Numai în pielea mea să nu fii. Cred că trebuia să câștigăm, am avut foarte multe ocazii, dar n-am reușit să marcăm, am ratat foarte ușor.

Am egalat pe final din acel penalty, am ajuns la penalty-uri și nu am putut să marchez penalty-ul decisiv. E vina mea, îmi asum, îmi cer mii de scuze colegilor, suporterilor, antrenorilor, tuturor clujenilor.

Nu trebuia să pierdem acest meci, ci meritam să câștigăm”, a declarat Dan Nistor, la finalul partidei.

Etichete: ilie dumitrescu , penalty ratat , dan nistor , meci de baraj , craiova – u cluj , baraj conference league

Lewis Hamilton, în lacrimi după ce a câștigat Marele Premiu al Marii Britanii: ”Nu mă pot opri!”

Media: Liga Digisport, luni, 19:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1… Read More

55 de minute ago

George Puşcaş a ajuns pe lista unei echipe care a jucat în Serie A în sezonul trecut

Anghel Iordănescu a spus care a fost cea mai mare victorie a României de la EURO 2024: ”Nu am văzut în viața mea”