Ilie Dumitrescu a dat verdictul după FCSB – Poli Iași! ”Eroarea” comisă de Gigi Becali: ”Nu i-a mai ieșit”

• Premier League: Chelsea – Man. City, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – Dinamo, duminică, 21:30, DGS 1

Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 27 și i-a purtat semnătura lui Bordeianu. Șutul mijlocașului celor de la Poli Iași a fost deviat de Panțîru, iar Târnovanu a fost păcălit de traiectoria mingii. Aproximativ 10 minute mai târziu, FCSB a rămas în inferioritate numerică.

Ilie Dumitrescu, după FCSB – Poli Iași: ”Eu nu i-aș fi schimbat pe Ștefănescu și Băluță”

Darius Olaru a văzut cartonașul roșu direct, după intervenția VAR-ului. Centralul Ionuț Coza, care inițial îi arătase doar galben căpitanului campioanei, a revăzut faza, și-a schimbat decizia și l-a eliminat pe Olaru.

La pauză, FCSB a făcut nu mai puțin de 4 schimbări: Mihai Ștefănescu, Alexandru Băluță, Mihai Lixandru și Alexandru Pantea au fost înlocuiți de David Miculescu, William Baeten, Baba Alhassan și Octavian Popescu. În plus, în minutul 62, Florin Tănase i-a luat locul lui Daniel Popa.

Ilie Dumitrescu a analizat disputa din Ghencea și a transmis că înlocuirile efectuate de staff-ul grupării bucureștene, în colaborare cu Gigi Becali, nu au fost inspirate, în principal pentru că trei dintre cei cinci jucători introduși pe teren în repriza a doua nu sunt la un nivel fizic ridicat.

Mai mult, ”Mister” a afirmat că, în cazul în care ar fi fost în locul patronului roș-albaștrilor, nu ar fi schimbat atacanții laterali, Băluță și Ștefănescu, la pauză, ci ar fi încercat alte mutări.

E greu cu un om în minus. A fost o singură ocazie importantă de gol, centrarea lui Tavi Popescu pentru Baeten, a trimis cu capul, dar a scos Fernandez, care a făcut un meci foarte bun. Ocaziile mari le-au aparținut tot ieșenilor. Este un început ezitant al FCSB-ului în campionat.

Foarte, foarte puțin. Baba Alhassan și Șut au împins jocul cât au putut. Tavi Popescu nu are meciuri, Baeten nu are o pregătire fizică foarte bună, deși interpretează bine anumite momente. Tănase e la început și el, se vede că are calitate, dar nu e în vână, nu e în formă.

Eu nu aș fi schimbat la Băluță și Ștefănescu, aș fi mutat în altă zonă. E complicat, să știi că au fost expuși în apărare. Cine a intrat nu a adus un plus, chiar dacă au venit 4 jucători de pe bancă.

Poate intram cu Miculescu prima dată, după care pe final cu Tănase. Nu direct așa. I-a ieșit schimbarea aia cu Baeten în meciul cu Maccabi, în seara asta nu a mai ieșit”, a transmis Ilie Dumitrescu, la emisiunea Digi Sport Special.

VIDEO Rezumat FCSB – Poli Iași 0-1

Etichete: gigi becali , ilie dumitrescu , schimbari fcsb , fcsb poli iasi

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

34 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

35 de minute ago

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”