Hermannstadt – CFR Cluj 0-0! Clujenii țintesc victoria pentru a urca pe podium

După opt meciuri jucate, CFR Cluj are 14 puncte, clasându-se pe locul cinci. Clujenii au un meci în minus disputat față de celelalte echipe, având o restanță cu Oțelul.

De cealaltă parte, și Hermannstadt are moral excelent înaintea confruntării cu CFR Cluj. Sibienii sunt neînvinși de trei etape, în ultima rundă remizând cu UTA, în deplasare, scor 1-1.

Singurul obiectiv pe care i l-a trasat Neluţu Varga lui Dan Petrescu la CFR Cluj

Acesta este singurul obiectiv pe care Neluţu Varga i l-a stabilit lui Dan Petrescu la CFR Cluj. Patronul ardelenilor a făcut anunţul după remiza obţinută, în Gruia, împotriva FCSB-ului, scor 2-2.

Avem o echipă bună, spre foarte bună. Îmi place cum am jucat împotriva FCSB-ului, care, să nu uităm, este până la urmă campioana en titre. Lotul arată bine.

Dan Petrescu are soluții, dar vreau să o luăm pas cu pas. Obiectivul nostru este calificarea în play-off. Nu o să mă auziți că vorbesc de titlu sau de lucruri din acestea, să pară că iarăși ne lăudăm, că vrem să facem spectacol din declarații.

Trebuie să fim realiști. Obiectivul nostru este calificarea în play-off, iar apoi, bineînțeles, dacă ne calificăm – și sunt convins că nu o să avem emoții – vom lupta pentru titlul de campioană, dar acesta este primul pas.

Haideți să luăm totul pe rând și, întâi, să mergem în play-off. Vedeți și dumneavoastră ce campionat dificil este, cu foarte multe echipe echilibrate”, a declarat Neluţu Varga la fanatik.ro.

FCSB, ofertă pentru un fotbalist de la Petrolul! Dezvăluirea a fost făcută în direct, imediat după meci

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

Alexandru Băluță a marcat, dar a fost schimbat după 45 de minute: ”Nu mă așteptam să fiu scos”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză: „O să vorbesc cu el”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză Daniel Bîrligea,… Read More

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: „Furăciune”

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB - Petrolul 1-1: "Furăciune" Gigi Becali, în… Read More