Hansi Flick, reacție categorică după accidentarea „horror” a lui Ter Stegen: „Nu este ușor! Trebuie să acceptăm”

Marc-Andre ter Stegen s-a accidentat grav şi a urlat de durere pe teren. Potarul Barcelonei a fost scos pe targă în aplauzele unui stadion între. Barcelona s-a impus cu 5-1 în deplasarea de la Villarreal, iar Lewandowski a reuşit o dublă.

„E greu de spus ceva acum, e la spital. Știm că avem nevoie de puțină rotație. Știm cu toții cum și unde vrem să jucăm. Întotdeauna avem următorul obiectiv în cap. Suntem foarte fericiţi. Am jucat pentru echipă și am câștigat cu 5-1”, a spus Robert Lewandowski.

Catalanii au marcat prin Lewandowski ’20, ’35, Torre ’58 şi Raphinha ’75, ’83. Lewandowski a ratat un penalty în minutul 67. Pentru Villarreal a înscris Perez, în minutuul 38.

Mark-Andre ter Stegen s-a accidentat grav şi a fost scos cu targa de pe teren. Cu un minut înainte de accidentare, portarul Barcelonei a avut o intervenţie colosală în faţa lui Pepe.

La faza imediat următoare, Ter Stegen a prins balonul, însă s-a accidentat grav în cădere. Colegii şi-au pus mâinile în cap. Portarul Barcelonei a fost scos cu targa de pe teren. Tot stadionul a început să aplaude în timp ce portarul german a fost scos pe targă de pe teren.

Simina PREDA

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

48 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci