„Hai, domnule, e ruşinos!” Motivul incredibil pentru care Gigi Becali a renunţat la transferul lui Denis Alibec

Hagi a dezvăluit şi motivul pentru care David Kiki a plecat de la Farul şi va semna cu FCSB.

Kiki îşi dorea foarte mulţi bani, avea pretenţiile lui pe care noi nu le puteam susţine. El a jucat foarte bine„, a mai spus Hagi.

Avertismentul lui Victor Piţurcă pentru Denis Alibec

Victor Piţurcă i-a atras atenţia lui Alibec şi i-a cerut să nu uite ce s-a întâmplat prima oară când a jucat pentru roş-albaştri. Atacantul a fost alungat de Becali, în 2018, după ce a intrat într-un scandal uriaş cu Mihai Stoica şi Nicolae Dică.

Din ce am citit, ar fi o variantă. Dacă el nu va avea unde să meargă, va veni la FCSB, dar va păți exact ca data trecută. De asta să fie convins”, a spus Victor Piţurcă, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Gigi Becali avea atunci motive să regrete faptul că, în 2017, nu l-a lăsat pe Alibec să plece în Anglia pentru 7 milioane de euro, patronul cerând 15 milioane de euro. A urmat apoi un sezon în care Denis a marcat 3 goluri în 27 de partide, înainte de despărţire.