Categories: Alte Sporturi

Greșești și plătești! Ce riscă tușierul care a arătat ofsaid la golul marcat de Bayern în minutul 90+13

• Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi – Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Arbitrul polonez a fost principalul vinovat al faptului că VAR-ul nu a putut verifica poziția de ofsaid la golul marcat de Bayern în minutul 90+13, deoarece a ridicat fanionul prea devreme, iar astfel l-a influențat pe central să fluiere înainte ca mingea să intre în poartă.

Tomasz Listkiewikz riscă să nu mai fie delegat la EURO 2024

Listkiewikz este unul dintre cei mai buni tușieri din fotbalul european și, în mod normal, se află pe lista arbitrilor care vor participa la EURO 2024. Însă, greșeala uriașă de pe Bernabeu ar putea schimba acest lucru.

“Să vedem ce decizie iau cei de la UEFA, o greșeală de acest gen l-ar putea face pe Marciniak să aibă probleme la EURO. Iar tușierul să nu mai fie inclus în brigada lui la turneul final”, a spus fostul arbitru FIFA Marius Avram, la Euro Fotbal.

De asemenea, chiar presa poloneză susține că întreaga brigadă, în frunte cu centralul Szymon Marciniak, ar putea avea de suferit la turneul final din această vară.

“UEFA se gândea la brigada poloneză pentru meciul de deschidere de la EURO 2024. Din cauza evenimentelor petrecute în Madrid și a faptului că meciul Germania – Scoția va avea loc la Munchen, probabil că acest lucru nu se va mai întâmpla”, au scris jurnaliștii polonezi.

FOTO cadru cu cadru! A fost sau nu ofsaid la golul marcat de Bayern în prelungiri?

VIDEO cu rezumatul meciului Real Madrid – Bayern 2-1:

Etichete: real madrid , bayern , tomasz listkiewikz

admin

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

2 ore ago

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

2 ore ago

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

2 ore ago

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

2 ore ago

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

2 ore ago

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More