GOOL! ”Show-Man”. Fotbalistul Parmei a reușit dubla cu Atalanta, cu o ”scăriță” superbă

• SuperLiga: SloboziaUTA, luni, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: RapidSepsi, luni, 22:00, DGS 1

După ce a înscris în amicalul cu Galatasaray, scor 2-0, Dennis Man a punctat pentru Parma și în partida cu Atalanta.

UPDATE: După golul de 1-0 marcat în minutul 5, Dennis Man a reușit dubla pentru Parma în minutul 51. Românul a marcat un nou gol superb.

După o minge primită excelent între fundașii adverși, Dennis Man a înscris din ”scăriță” la colțul lung și a făcut 3-1 pentru Parma în amicalul cu Atalanta.

Show-Man!”, a exclamat comentatorul italian al partidei amicale dintre Parma și Atalanta, după reușita românului.

Dennis Man, gol superb cu Atalanta

Dennis Man a ieșit la rămpă încă din startul jocului. Internaționalul român a punctat pentru Parma în meciul cu Atalanta în minutul 5.

Aflat în jumătatea de teren a celor de la Atalanta, Dennis Man a luat o acțiune pe cont propriu de la aproximativ 30 de metri distanță de poartă.

Acesta a pornit cu mingea din centru și ușor-ușor a ajuns în partea stângă a careului mare, unde l-a ”executat” ulterior pe portarul advers cu un șut la colțul lung, după ce a fost de neoprit în fața jucătorilor de la Atalanta.

Pentru Parma a mai marcat Bonny, în minutul 29, în timp ce Lookman a redus din diferență pentru Atalanta, în minutul 33.

La Parma a început ca titular și Valentin Mihăilă.

În sezonul 2023/2024, Man a jucat 32 de meciuri la Parma și a prins echipa ideală de 7 ori. La capitolul contribuții decisive, internaționalul român are 11 goluri și 6 assist-uri.

Cota de piață a lui Dennis Man e de 10 milioane de euro, conform site-ului de specialitate Transfermarkt, iar vechiul său contract cu Parma expira pe 30 iunie 2025.

Recent, Dennis Man a semnat prelungirea contractului cu Parma până în vara anului 2027. Românul va încasa un salariu anual de două milioane de euro la Parma, potrivit noii înțelegeri semnate.

Dennis Man, într-o relație cu Alexandra Grigoriță

Etichete: parma , atalanta , dennis man , gol dennis man , valentin mihaila , dennis man parma

Bocciu, prima reacție după ce Peluza Nord a fost părăsită de ultrașii de la Original

"Bocciu", așa cum e cunoscut, a vorbit despre mutarea suporterilor din grupul Original, care au… Read More

23 de minute ago

Botoșani – Gloria Buzău 3-3, ACUM, pe iAMsport.ro. Spectacol total

Botoșani - Gloria Buzău 3-3, ACUM, pe iAMsport.ro. Duel în subsolul clasamentului Min. 90+1: GOOOL… Read More

Dinamo, candidată la titlu? Fostul idol din Ștefan cel Mare e convins: “De ce să stricăm ce e bine?”

Dinamo ocupă locul trei după primele nouă meciuri în SuperLiga disputate în actuala stagiune, iar… Read More

S-a marcat golul campionatului în FC Botoșani – Gloria Buzău! Execuție de la jumătatea terenului

După o remiză pe terenul Oțelului Galați, Gloria Buzău a început bine și pe terenul… Read More

Oțelul Galați – Dinamo, de la ora 21:00, pe iAMsport.ro. Gălățenii primesc vizita ”câinilor”

Oțelul Galați - Dinamo, de la ora 21:00, pe iAMsport.ro. Gălățenii primesc vizita ”câinilor” Oțelul… Read More

Sabău se teme de Universitatea Craiova: “Foarte greu!”. Ce spune de transferuri

Ioan Ovidiu Sabău, antrenorul lui U Cluj, a prefațat meciul pe care echipa sa urmează… Read More