Goodnews, dar vești proaste. Ce a făcut Corvinul Hunedoara în primul test din Slovenia

• Media: Digi Sport Special, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• Media: Liga Digisport, sâmbătă, 18:00, DGS 1

Goodnews a marcat, dar Corvinul a pierdut

Chukwu Goodnews (42), jucător transferat în această vară, şi Andrei Hergheligiu (54 – penalty) au marcat pentru echipa antrenată de Florin Maxim, potrivit paginii de Facebook a clubului.

• Golurile slovenilor au fost reuşite de Aljaz Antolin (5), Klemen Pucko (17) şi Anej Jelovica (80).

Corvinul, câştigătoarea Cupei României, a început cu Fl. Iacob – Flav. Iacob, Chindriş, Manolache – Neacşa, Hrezdac, Mitran, Bradu – Gîrbiţă, King. În repriza secundă au evoluat Lefter – Pîrvulescu, Lică, Pop, Velisar – Cărăruş – Lupu, Roger, Hergheligiu, Câmpan – Goodnews, Buş. Nigerianul Goodnews l-a înlocuit pe compatriotul său King încă din prima repriză.

Reprezentanta României în Europa League va juca următorul meci amical pe 25 iunie, împotriva campioanei Sloveniei, NK Celje, la Ljubljana.

Etichete: corvinul hunedoara amical , corvinul mura , corvinul cantonament

Ce mesaj a avut FRF pentru naționala României, după înfrângerea în fața Olandei și eliminarea de la EURO 2024

35 de minute ago

Radu Drăgușin a numit echipa care ”poate câștiga cu ușurință Europeanul”, după ce România a părăsit competiția

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Fundașul… Read More

Dilema lui Ronald Koeman, după ce a eliminat-o pe România de la EURO 2024: ”E dificil de explicat”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Golurile… Read More

36 de minute ago

Nota 4! Spaniolii l-au pus la zid pe arbitrul de la România – Olanda: ”A inventat!” / ”Slab!”

Ilie Dumitrescu știe cine e selecționerul ideal pentru România

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Ilie… Read More