GOL Pușcaș! Românul a marcat primul său gol la noua echipă

• SuperLiga: CFR Cluj – Botoșani, duminică, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Hermannstadt – FCSB, duminică, 22:00, DGS 1

George Pușcaș, primul său gol pentru Bodrumspor

Atacantul român a debutat la noua sa echipă în etapa precedentă, când a prins 27 de minute pe teren în meciul Eyupspor – Bodrumspor 4-1. În runda a treia din SuperLig, gruparea de pe coasta Mării Egee a primit vizita celor de la Konyaspor, iar Pușcaș a fost titular.

Gazdele au deschis scorul în minutul 28, după autogolul lui Demirbag, iar George Pușcaș a majorat avantajul lui Bodrumspor în minutul 40, după o pasă excelentă a lui Mohammed.

Internaționalul român a fost găsit foarte bine între cei doi fundași centrali de la Konyaspor, a rezistat atacului unuia dintre ei și l-a ”executat” pe portarul Slowik.

Scorul la pauză a fost 2-1, după ce Pedrinho a redus din diferență în prelungirile primei părți. Pușcaș a jucat până în minutul 74, când a fost înlocuit cu Dumanli.

Ozer a închis tabela în minutul 87 din penalty, iar Bodrumspor s-a impus cu 3-1.

• În primele două etape, Bodrumspor a înregistrat două eșecuri, cu Gaziantep și Eyupspor.
  • 1,5 milioane de euro este cota de piață a lui George Pușcaș, potrivit Transfermarkt.

Etichete: gol george puscas , geroge puscas , bodrumspor