Gigi Becali, verdict despre penalty-ul primit de FCSB în meciul cu Farul: „L-a dat prea ușor!”

Înainte de această lovitură de la 11 metri, scorul partidei de pe stadionul „Steaua” era de 2-2.

În minutul 90 al duelului din Ghencea, în timpul unui atac al FCSB-lui, Adrian Șut s-a prăbușit în careu, iar în zona acestuia se afla Carlo Casap.

Chiar dacă inițial Istvan Kovacs nu a văzut niciun contact între cei doi, arbitrii din camera VAR l-au chemat pe central la monitor, pentru a revedea faza.

Pe reluări s-a văzut că Adrian Șut a fost călcat de jucătorul celor de la Farul. Astfel, Istvan Kovacs i-a acordat o lovitură de la 11 metri campioanei, care a fost transformată de Darius Olaru, în minutul 90+4.

Echipele de start în FCSB – Farul:

FCSB: Târnovanu – Antwi, Dawa, Chiricheș, Panțîru – Alhassan, Edjouma – Ștefănescu, Luis Phelipe, Musi – D. Popa

Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Ad. Șut, Miculescu, Kiki, Lixandru, Pandele, Al. Băluță, Olaru, Ngezana

Barcelona a primit ”OK-ul” și face încă un transfer

Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Unirea Slobozia,… Read More

58 de minute ago

De câte minute a avut nevoie Florin Tănase pentru a marca primul său gol de la revenirea la FCSB

”Te gândești la demitere?”. Erik ten Hag a dat răspunsul, după umilința cu Tottenham

59 de minute ago

Sepsi – FCSB 0-1. ”Roș-albaștrii” și-au păstrat invincibilitatea în fața covăsnenilor

29.09.2024, 23:28 Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova -… Read More

Antrenorul lui Sepsi trage un semnal de alarmă, după înfrângerea cu FCSB: ”Este îngrijorător”

Alexandru Băluță, categoric după Sepsi – FCSB 0-1: “Asta mi-a lipsit!”