Gigi Becali l-a distrus pe Chiricheş după dezastrul cu Hermannstadt: „Cu el mi-e frică! Te doare capul”

Gigi Becali l-a distru pe Chiricheş după dezastrul cu Hermannstadt

Gigi Becali / Hepta

Gigi Becali l-a distru pe Chiricheş după dezastrul cu Hermannstadt. Campioana a pierdut al treilea meci din acest sezon şi a ajuns pe penultimul loc în clasament.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali nu a avut milă de jucători după înfrângerea de la Hermannstadt, pe care i-a distrus în direct la TV. Gigi Becali a spus că echipa nu are valoare şi i-a criticat pe Popa şi pe Chiricheş.

„Cauza a fost arbitrul, gol valabil care a fost anulat. A doua e că nu mai ştie omul cum să dea cu voi. Am alergat după doi iepuri şi nu am prins. Nu numai asta e cauza. A doua e că nu avem valoare. Toată echipa nu are. Ai văzut un jucător valoros? Poate Lixandru a mai mişcat. Puteam să câştigăm meciul cu Popa în minutul 11. Dă, bă, gol, dacă eşti atacant. Eu le-am spus că atunci când îl văd pe Chiricheş, am emoţii cu el. I-am zis lui MM să jucăm cu Kiki sau cu Lixandru fundaş, că mi-e frică cu Chiricheş. Primul gol e al lui. Al doilea gol e al lui, laşi mingea la adversar? Te doare capul!„, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Hermannstadt – FCSB 2-0. Dezastru pentru campioană, care a ajuns pe penultimul loc în clasamentul Ligii 1

Hermanstadt a marcat prin Balaure, dar golul a fost anulat după intervenţia VAR. Şi FCSB a marcat în finalul primei reprize, prin Ngezana, dar şi această reuşită a fost anulată de VAR.

Echipa lui Marius Măldărăşanu a dat lovitura în repriza secundă prin golul lui Murgia. FCSB a încercat să revină, dar nu a reuşit. Mai mult, Deaconu a mai marcat în prelungiri. FCSB se află pe penultimul loc în clasament, la egalitate de puncte cu Buzău.

Sibienii au avut prima mare ocazie a meciului, în minutul 7, când Balaure a fost aproape să înscrie din corner, însă balonul a lovit bara. În minutul 11, acelaşi Balaure a înscris, însă golul a fost anulat după intervenţia VAR, pentru că autorul pasei decisive, Aurelian Chiţu, se afla în ofsaid. Bucureştenii au marcat şi ei, în minutul 45+3, prin Ngezana, dar şi acest gol a fost anulat, pentru un fault în atac al lui Florin Tănase. Gazdele au deschis totuşi scorul, în minutul 56, când Ianis Stoica a pasat şi Murgia a înscris al treilea său gol din acest sezon. Scorul final a fost stabilit de Ronaldo Deaconu, în minutul 90+6. Hermannstadt s-a impus cu 2-0, reuşind a doua victorie a sezonului, şi se află pe locul 8, cu 8 puncte. FCSB este penultima în clasament, cu doar cinci puncte.

Simina PREDA

Platini a auzit că jucătorii de top au amenințat cu greva și a propus o schimbare istorică în fotbal

SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

o oră ago

Scene “incredibile”: ce i-a făcut Dorinel Munteanu tânărului de 20 de ani împrumutat de la Farul

o oră ago

Echipa de care ”se sperie” Pep Guardiola: ”An de an devine mai bună”

o oră ago

Patronul de la FCSB jubilează: ”Doar mă cheamă Gigi Becali! Cine să facă la fel vreodată?”

o oră ago

Oțelul Galați – Dinamo 1-1. Moldovenii și ”Câinii Roșii” s-au anulat reciproc

20.09.2024, 23:09 SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul,… Read More