Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză: „O să vorbesc cu el”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză

Daniel Bîrligea, după debutul la FCSB / AntenaSport

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză. Patronul FCSB-ului era extrem de entuziasmat că a reuşit să îl transfere pe atacant de la CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Milionarul l-a înlocuit pe atacant la pauză cu Baba Alhassan. După partidă, Becali a subliniat că Bîrligea nici nu a contat în joc şi a transmis că va avea o discuţie cu acesta.

(n.r: Cum vi s-a părut Bîrligea?) Ce să mi se pară Bîrligea… Nu pot să spun după un joc. Să vedem.

(n.r: L-aţi schimbat ca să-l odihniţi?) L-am schimbat că nu a contat. Nu a contat deloc în joc. O să vorbesc cu el, că la mine, ca să joci, trebuie să nu fugi de joc. O să vedem. Cum să n-am răbdare, că am dat bani pe el, milioane.

Trebuie să înţeleagă el că trebuie să joace ca la CFR. Nu vreau mai bine, dar să joace ca la CFR. Să vină, să primească mingea”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro după FCSB – Petrolul 1-1.

Daniel Bîrligea, prima reacție după ce a fost schimbat la pauză în FCSB – Petrolul 1-1! Cum a trăit meciul, de pe bancă

Daniel Bîrligea a oferit prima reacție după ce a fost schimbat la pauză în FCSB – Petrolul 1-1. Atacantul campioanei nu s-a ferit de cuvinte, după duelul de pe stadionul „Steaua”.

Gigi Becali l-a înlocuit pe Bîrligea la pauza duelului cu Petrolul. Roș-albaștrii au fost egalați pe finalul meciului care s-a văzut în format LIVE TEXT pe AS.ro și care a contat pentru etapa cu numărul 10 a sezonului de Liga 1.

„Un meci destul de greu, era greu să joci pe el. Nu știu dacă să zic din fericire sau din păcate a ieșit un egal. Din păcate, în minutele finale ne-am ales cu un egal.

Cu siguranță, pe bancă mi-am dorit ca colegii mei să aperere rezultatul sau să înscrie încă un gol. Am fost cu toții cu sufletu la gură. Schimbarea mea a fost în ajutorul echipei. A ajutat echipa.

Avem o echipă foarte bună, cu jucători foarte valoroși care pot să schimbe soarta jocului. E prea devreme să vorbim de campionat, dar eu sunt convins că vom ajunge sus. Eu spun, din inimă, că o să câștigăm campionatul.

Obiectivul meu e să înscriu cât mai mult, să ajut cât mai mult și să fie cât mai bine pentru echipă.

Tot clubul așteaptă meciurile din Europa League, o să ne pregătim la maxim de mâine pentru ele. Suntem pregătiți pentru orice”, a spus Daniel Bîrligea, pentru sursa citată.

FCSB – Petrolul 1-1. Alexandru Tudorie a egalat în ultimele secunde ale meciului! Băluţă deschisese scorul cu un şut superb

FCSB – Petrolul 1-1 a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Meciul dintre FCSB şi Petrolul, din etapa a 10-a a Ligii 1, s-a disputat sâmbătă, de la ora 21:30, şi a putut fi urmărit în timp real pe as.ro.

FCSB era pe locul 12 înaintea duelului de pe „Steaua”. Cu o victorie roş-albaştrii s-ar fi apropiat la 2 puncte de Petrolul, dar au ratat dramatic victoria în prelungiri. Tudorie a egalat în ultimele secunde ale meciului.

Alex Băluţă a deschis scorul în minutul 3 cu un şut superb. Băluţă a trimis cu exteriorul, din afara careului, iar balonul s-a dus perfect, lângă bară. Portarul Petrolului, Zima, nu a putut interveni.

FCSB: Târnovanu – Crețu, M. Popescu, Dawa, Radunovic – Tănase, Șut, Olaru – Băluță, Bîrligea, O. Popescu

Rezerve: Vlad, Panțîru, Miculescu, Ștefănescu, Edjouma, Popa, Chiricheș, Baeten, Pantea, Musi, Alhassan, Luis Phelipe

Petrolul: Zima – Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu – Keita – Rădulescu, Jesus, Jyry, Grozav – Tudorie

Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Stănică, Jahic, Radu, Hanca, Bratu, Tolea, Bempah, Boțogan, Ilie, Roche

Loading …

Alexandru Băluță a marcat, dar a fost schimbat după 45 de minute: ”Nu mă așteptam să fiu scos”

2 ore ago

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: „Furăciune”

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB - Petrolul 1-1: "Furăciune" Gigi Becali, în… Read More

3 ore ago

Gigi Becali a tras un grav semnal de alarmă după FCSB – Petrolul 1-1: „E în pericol play-off-ul”

FCSB era pe locul 12 înaintea duelului de pe „Steaua”. Cu o victorie roş-albaştrii s-ar… Read More