Gigi Becali i-a dat de gol pe şefii FRF! Ce primă au primit tricolorii la EURO 2024: „Atât a luat fiecare jucător!”

Gigi Becali i-a dat de gol pe şefii FRF şi a anunţat care este prima încasată, până acum, de jucătorii lui Edi Iordănescu la EURO 2024. Patronul de la FCSB a oferit detalii din culise.

Patru jucători de la campioana României sunt în lotul României la turneul final. Dintre aceştia, doar Florinel Coman a fost titular într-un meci, în victoria cu Ucraina. Olaru a intrat în repriza a doua a ambelor meciuri, iar Şut şi Târnovanu nu au jucat niciun minut.

Gigi Becali i-a dat de gol pe şefii FRF

Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că fiecare tricolor şi-a asigurat o primă de 20.000 de euro pentru cele trei puncte din Grupa E. O calificare în optimile de finală de la EURO le-ar aduce un bonus consistent.

La EURO au primit 20.000 de euro, atât a luat fiecare jucător. Cu Ucraina au luat 20.000 de euro, probabil că vor lua mai mult la calificare. Au fost 20.000 de euro de căciulă”, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

Naţionala României este aproape de a scrie istorie la EURO 2024. Dacă nu pierde cu Slovacia, în ultimul meci din grupă, este sigură de calificarea în fazele eliminatorie. Tricolorii pot ajunge în „optimi” chiar şi cu o înfrângere la limită, dacă Ucraina nu învinge Belgia.

”30 de secunde de o calificare istorică” / ”Ca un cuțit în inimă”. Slovacii, la pământ după eliminarea de la EURO

Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1… Read More

29 de minute ago

Spania – Georgia 4-1. ”Furia Roja”, calificare en-fanfare în sferturile de finală EURO 2024

Urmează cel mai tare meci de la EURO 2024! Știm primele două confruntări din sferturile de finală

”Cel mai bun din lume!”. Ilie Dumitrescu n-are dubii, după ce a văzut-o pe Spania la EURO

Verdictul a venit în direct la TV, după ce s-au stabilit primele două sferturi de la EURO: ”Va câștiga Campionatul European”

”Ce notă ai da naționalei la EURO 2024?”. Replica lui Andrei Rațiu, înainte de România – Olanda