Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: „Furăciune”

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: “Furăciune”

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia Images

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1. Patronul FCSB-ului a susţinut răspicat că nu a fost gol valabil la reuşita lui Tudorie.

Becali a insistat că Târnovanu a fost faultat. În minutul 90+4, Tudorie a marcat după ce Târnovanu a scăpat o minge trimisă în careu de pe partea dreaptă.

Am câştigat 1-0, ăsta nu e gol. Eu nu pun golul ăsta. E fault clar la portar. N-are nicio vină nici Târnovanu. Dădeam vina pe Târnovanu, dar nu are vină, e fault clar la portar.

(n.r.: Cine v-a plăcut azi?) Nu pot să spun. Mie toată echipa mi-a plăcut astăzi. Nu pot să spun. Au muncit. În prima repriză nu au contat (n.r: cei de la Petrolul). Golul ăla nu e, că e gol de furăciune.

Sunt împotriva lui Becali. Bine, mă, fiţi voi împotriva mea, să fie Dumnezeu cu mine”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Gigi Becali a tras un grav semnal de alarmă după FCSB – Petrolul 1-1: „E în pericol play-off-ul”

Gigi Becali a tras un grav semnal de alarmă după FCSB – Petrolul 1-1. Patronul FCSB-ului a făcut calculele şi e de părere că 4 locuri sunt deja ocupate în play-off.

În opinia lui Gigi Becali, U Cluj, Oţelul, CFR Cluj şi Universitatea Craiova sunt deja calificate în play-off. Becali crede că FCSB concurează direct cu Dinamo şi Petrolul pentru calificarea în play-off.

„(n.r: Vă îngrijorează situaţia?) Normal. E în pericol play-off-ul. Cum să fie o glumă? Şi ce dacă mai sunt 21 de meciuri? Ştii de ce spun asta? Că aici e vorba de locurile 1, 2, 3 şi 4, care sunt ocupate. Mă refer la Cluj, Oţelul, CFR, Universitatea Craiova.

Eu spun ce nu mai poate fi scos. Ce e clar în play-off acum. Dinamo nu e clar în play-off. Eu spun cine cred eu că la ora asta e în play-off. Cluj, Oţelul, CFR şi Universitatea sunt în play-off acum. Dinamo nu e sigur acum (n.r.: în play-off).

Trebuie să o scoatem pe Dinamo. Dinamo are 16 puncte, noi avem 10, nu e uşor.

Eu fac socotelile mele. Trebuie să o scot pe Dinamo sau pe Petrolul. Dacă câştigam acum, făceam 12, ei aveau 15. Nu era o problemă.

(n.r: Vă gândiţi să schimbaţi un pic strategia, cu Europa?) Ce strategie, toţi jucătorii sunt valoroşi. N-ai ce să zici că alegi. Numai fundaşii centrali, trebuie să joci cu ei, că altfel te spulberă”, a declarat Gigi Becali pentru sursa citată după FCSB – Petrolul 1-1.

FCSB – Petrolul 1-1. Alexandru Tudorie a egalat în ultimele secunde ale meciului! Băluţă deschisese scorul cu un şut superb

FCSB – Petrolul 1-1 a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Meciul dintre FCSB şi Petrolul, din etapa a 10-a a Ligii 1, s-a disputat sâmbătă, de la ora 21:30, şi a putut fi urmărit în timp real pe as.ro.

FCSB era pe locul 12 înaintea duelului de pe „Steaua”. Cu o victorie roş-albaştrii s-ar fi apropiat la 2 puncte de Petrolul, dar au ratat dramatic victoria în prelungiri. Tudorie a egalat în ultimele secunde ale meciului.

Alex Băluţă a deschis scorul în minutul 3 cu un şut superb. Băluţă a trimis cu exteriorul, din afara careului, iar balonul s-a dus perfect, lângă bară. Portarul Petrolului, Zima, nu a putut interveni.

FCSB: Târnovanu – Crețu, M. Popescu, Dawa, Radunovic – Tănase, Șut, Olaru – Băluță, Bîrligea, O. Popescu

Rezerve: Vlad, Panțîru, Miculescu, Ștefănescu, Edjouma, Popa, Chiricheș, Baeten, Pantea, Musi, Alhassan, Luis Phelipe

Petrolul: Zima – Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu – Keita – Rădulescu, Jesus, Jyry, Grozav – Tudorie

Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Stănică, Jahic, Radu, Hanca, Bratu, Tolea, Bempah, Boțogan, Ilie, Roche

Loading …

Alexandru Băluță a marcat, dar a fost schimbat după 45 de minute: ”Nu mă așteptam să fiu scos”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză: „O să vorbesc cu el”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză Daniel Bîrligea,… Read More

FCSB era pe locul 12 înaintea duelului de pe „Steaua”. Cu o victorie roş-albaştrii s-ar… Read More