Gafă uriașă la CFR – Neman Grodno: ardelenii, privați de un penalty clar! Ce a făcut Dan Petrescu la final

• SuperLiga: Hermannstadt – Unirea Slobozia, vineri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – Oțelul Galați, vineri, 22:00, DGS 1

Ardelenii își puteau adjudeca o victorie la limită, dacă unul dintre tușieri n-ar fi comis o gafă uriașă în a doua repriză.

CFR Cluj ar fi trebuit să aibă penalty la faultul asupra lui Meriton Korenica

În minutul 71, Tachtsidis i-a trimis lui Korenica o pasă filtrantă peste toată apărarea adversă, iar kosovarul de 27 de ani, aflat foarte puțin în spatele ultimului fundaș, a avut prim-planul.

Momentul pasei primite de Meriton Korenica / Foto: Captură Digi Sport

Belov a ieșit din poartă și l-a faultat clar pe jucătorul CFR-ului, dar centralul nu a dictat lovitură de 11 metri! Motivul e că tușierul a ridicat fanionul pentru ofsaid, astfel că în cele din urmă s-a dictat lovitură liberă pentru bieloruși.

Amintim că sistemul VAR nu se folosește în preliminariile Conference League decât începând cu al treilea tur.

Imediat după fluierul final, Dan Petrescu s-a dus la centrul terenului și i-a certat serios pe arbitrii din Bosnia și Herțegovina.

VIDEO cu rezumatul meciului CFR – Neman Grodno 0-0:

Etichete: penalty , arbitraj , preliminarii conference league

Răzvan Marin, analizat ”la sânge” de presa din Italia după partida cu Empoli: ”Se chinuie”

SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

4 minute ago

Zeljko Kopic a tras concluzia după Oțelul Galați – Dinamo 1-1: “Avem probleme!”

5 minute ago

Dorinel Munteanu, tiradă la interviu: s-a legat de Maftei, arbitri, “specialiști” și chiar și de fanii Oțelului!

Andrei Nicolescu ”a explodat”, după ce Oțelul a cerut penalty la hențul lui Cătălin Cîrjan

Declarația lui Selmani, după remiza cu Oțelul: “Ne-am amintit de partida din sezonul trecut, pierdută în ultimul minut”

CCA a anunțat arbitrul de la FCSB – Petrolul. “Piază rea” pentru “Găzari”

SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More